Намагаючись змінити ринок

Намагаючись змінити ринок

Стратегічне планування зверху вниз майже завжди уявляє собі ринок як обєкт для змін. План провалюється, тому що зміни неможливі.
Майже теж саме дійсно й для війни. Стратегія Гітлера в 1942 році передбачала узяття Сталінграда, щоб відкрити дорогу до російських нафтових родовищ на Кавказі.
Але фельдмаршал Паулюс не зміг побрати Сталінград.
Багато маркетингових програм, спрямовані зверху вниз, осягає та ж доля, що й шосту армію Паулюса на Доні. План валиться через свою нездатність подолати єдиний елемент у мисленні клієнта. Чудова стратегія Xerox по завоюванню провідного положення на ринку компютерів, зламала собі шию через стійку асоціацію Xerox з копіювальними апаратами, а не компютерами.
"Ми можемо змінити цю думку", - сказали більші шишки в компанії.
Ні, ви не можете. Кілька мільярдів доларів через, слово Xerox усе ще означає копіювальні апарати. (І добре для Xerox, що це так і є).
Зміст маркетингу знизу нагору полягає в тому, щоб погодитися з існуванням стійких точок зору й зробити необхідні зміни усередині компанії.
Не намагайтеся силою вторгнутися у свідомість. Спробуйте змінити свій шлях туди. Говорячи знаменитими словами продавця в магазині чоловічого одягу: "Включите синій колір. Пан прагне синій костюм".
І не намагайтеся переконати його, що в коричневому він виглядає краще, навіть якщо це й так.
У процесі, що йде знизу нагору, змінні завжди перебувають усередині компанії. Необхідні зміни не завжди повинні бути кардинальними. Іноді просто треба включити синє світло.