Залишатися централізованим

Залишатися централізованим

Компанії, що переживають бурхливий ріст, звичайно централізовані. Тільки добившись великого успіху, вони вирішують зайнятися децентралізацією. "Ми стали занадто більшими, щоб стежити за всіма нашими підрозділами".
На цім місці ріст зненацька вповільнюється.
Децентралізована компанія перебуває ближче до лінії фронту, але вона звичайно не здатна перетворити ефективну тактику в стратегію.
Різні підрозділи можуть знати про те, що відбувається й мати ряд тактичних успіхів, але їх організація не підходить для гри в маркетинг "знизу нагору". Вони не можуть перетворити тактичний успіх у єдину корпоративну стратегію.
Поберіть ITT, яка перетворилася в некеровану масу. Більшість бізнесів, куплених Гарольдом Гениным, зараз розпродані, але головна проблема укладається в споконвічному бізнесі ITT, телекомунікаціях. На сьогоднішній стадії гри ITT повинна була б перебувати в тій же лізі, що IBM і AT&T. Це ще один приклади того, як ресурси розпорошуються на флангові бої, замість того, щоб бути сконцентрованими на головному напрямку.
Щоб збільшити й без того жалюгідне положення, ITT недавно здалася на своєму головному напрямку, продавши телекомунікаційний бизнез, діамант у своїй короні. Зараз ITT Telecommunications належить французькому державному конгломерату Compagnie General delectricite.
На війні ви не побачите децентралізації. Армія ніколи не вступає в битву децентралізованої. Жоден польовий командир не дозволить дивізіям діяти незалежно. Навпаки, командир тримає кожний підрозділ під твердим контролем. Горі тому дивізіонному генералові, який не почне вчасно атаку, або не втримає свої війська на рубежі оборони.
Деякі традиційно децентралізовані компанії міняються. В General Electric, наприклад, Джэк Уелч натягає поводья й уже досягся значних результатів. Те ж можна сказати про діяльність Джона Рида в Citibank.
Однак, дані приклади скоріше виключення. У часи, коли бізнес вимагає великих мислителів, більшість компаній рухається в протилежному напрямку. Використовуючи децентралізацію для того, щоб не брати участь у битві, корпоративні воєначальники займаються тим, що роблять свої карєри, а компаніям своїм роблять ведмежу послугу.