СКІЛЬКИ КОШТУЮТЬ ПОСЛУГИ РЕКЛАМНИХ АГЕНТСТВ?

СКІЛЬКИ КОШТУЮТЬ ПОСЛУГИ РЕКЛАМНИХ АГЕНТСТВ?

Більшість рекламних агентств одержують оплату за свої послуги у вигляді комісійних ( про систему комісійних ми будемо говорити нижче). Є, однак, і такі агентства, які встановлюють конкретні розцінки за конкретні послуги. Розцінки можуть варіюватися в дуже широких межах, залежно від складності пропонованого продукту, захищеності авторських прав, а також можливостей і апетитів агентства. Відомі агентства, що мають славетне імя, можуть запитувати за свої послуги більшу ціну. Крім того, у вартість реклам потрібно включити вартість рекламної площі або рекламного часу в ЗМІ.
Система комісійних.
Рекламні агентства не завжди й не повністю одержують плату безпосередньо з кишені того, хто замовляє в них рекламу. Зложилася система, коли рекламні агентства частина доходів одержують із комісійних, які їм платять ЗМІ (газети, радіостанції і т.д.). Представимо, приміром, що рекламне агентство А працює на фірму Б и купило в газеті В рекламну площу за 500 $. Фірма Б заплатить агентству А 500 $. Однак агентство А переведе газеті В тільки 425 $, оскільки газета В платить усім зареєстрованим агентствам, що й уклали договір з газетою, 15% комісійних ( інакше вони називаються знижкою для рекламних агентств). Інакше кажучи, газета В сприймає агентство А як свого торговельного представника, якимось, по суті, воно і є.
Журнали, газети, радіостанції й телевізійні компанії традиційно платять рекламним агентствам 15% комісійних. Друкарні їх не платять. У наших умовах процентна ставка може коливатися як убік збільшення, так і убік зменшення. Агентства, лише початківці свою діяльність, можуть розраховувати! на 8-10% комісійні. Залежно від тиражу й популярності ті або інші видання. радіостанції можуть пропонувати агентствам трохи різні умови.
Різниця в 75 $ тим часом, що фірма Б заплатила агентству А, і тим, що агентство перелічило газеті В и складе дохід агентства. Іноді плата за послуги рекламних агентств може бути розрахована й трохи інакше - як погодинна ставка за свої послуги ( приміром, 10 $ за годину). У цьому випадку фірма Б буде мати кредит в агентстві А на 7,5 години без необхідності доплати. Фірма Б виграє, оскільки ЗМІ пропонують стандартну знижку тільки рекламним агентствам, і, таким чином, фірма Б "даром" одержала рекламу проведення агентства А.
Альтернативні варіанти.
У реальному житті система знижок не завжди діє так, як описано вище. Іноді місцеві ЗМІ (наприклад, місцеві радіостанції) організують власні рекламні бюро або відділи, які займаються винятково обслуговуванням їх клієнтів. Рекламний відділ у цьому випадку вимагає із клієнтів оплату рекламного ролика, а крім того, додаткову плату за рекламний час в ефірі.
Ще один фактор, помітно замутняющий ідеалістичну картинку "безкоштовних" послуг рекламних агентств - хоча більшість ЗМІ дійсне платять агентствам комісійні, у той же час деякі з них (особливо місцеві) використовують подвійну шкалу цін. Радіостанція, наприклад; продає рекламному агентству 60 секунд ефірного часу за 250 $, а вам може продати за 210 $ або навіть дешевше, якщо ви, як підприємець, будете купувати цей час безпосередній у них.
Тому вам доведеться навести довідки про цінову політику ЗМІ й підрахувати, виграєте ви чи ні, залучаючи рекламне агентство.
Типові способи розрахунків з рекламними фірмами.
У принципі, існують чотири способи оплати послуг рекламних агентств, причому найбільше широко розповсюджений перший з них:.
1) винятково комісійні: як правило, агентство погоджується працювати тільки за комісійні суми на покупку для клієнта рекламної площі (часу), якщо рекламний бюджет вашої фірми настільки великий, що 15% від нього покривають усі видатки агентства; 2) погодинна ставка плюс комісійні: агентство підраховує, скільки годин пішло на обробку вашої реклами, і визначає плату за цей годинник, потім віднімає від цієї суми всі комісійні, отримані при покупці часу (площі) для вашої реклами, і на залишок виставляє рахунок вашій фірмі; 3) тільки погодинна ставка: агентство підсумує "чисту" вартість рекламного часу (площі), купленого для вас ( тобто якщо радіостанція виставляє рекламному агентству рахунок в 85 $, те й агентство бере з вас 85 $, а не 100 $), а крім того, бере з вас плату відповідно своїй погодинній ставці за всю виконану для вас роботу; 4) постійна оплата: агентство виконує для вас роботу за заздалегідь застережену кон