ЯК УТИХОМИРИТИ РЕКЛАМНОГО АГЕНТА ЗМІ

ЯК УТИХОМИРИТИ РЕКЛАМНОГО АГЕНТА ЗМІ

Якщо ви розвяжете самостійно рекламувати свою фірму, то перше, із чим вам доведеться зіштовхнутися - справжня облога рекламних агентів різних фірм. У порівнянні з нею вам здасться зовсім невинним масовий наліт сарани. Після появи вашого першого оголошень, газети й журнали, про існування яких ви навіть не підозрювали, відразу надішлють до вас своїх агентів, які стануть повторювати: "Тільки в нас ефективна реклама! Тільки в нас ефективна реклама!".
Ви їм ясно скажіть: "Не приходите сюди, я подзвоню вам, коли ви мені знадобитеся", - але їм як з гусака вода. На ваші слова не бути без попередньої домовленості, вони відповідять, що "просто проїжджали повз і розвязали забігти, оскільки знали, що ви зможете приділити хвилинку". Вони стануть благати, просити, лестити, доводити, часом навіть загрожувати й засыпят вас рекламними листівками, які ви й не збираєтеся читати.
Від цих людей не можна позбутися (хіба тільки перестати рекламуватися), але якщо чесно, те й не потрібно від них позбуватися. Справа в тому, що в цій юрбі найдеться трохи агентів, які проінформують вас, допоможуть і навіть безкоштовно зроблять роботу, за яку рекламне агентство побрало б чималі гроші.
От про що ви можете попросити ГАРНОГО рекламного агента:.
· складання кошторису рекламної кампанії;.
· написання рекламних текстів і проведення реклам (в обмежених обсягах);.
· пояснення результатів опитувань радіослухачів, телеглядачів, читачів газет.
План рекламних дій і бюджет рекламної кампанії.
Якщо ви не знаєте, як розпланувати свій бюджет на рекламу, або просто не прагнете вникати в усі подробиці, це може зробити для вас сумлінний рекламний агент. Попросите декількох агентів, щоб вони обробили рекламний бюджет вашої фірми на найближчий квартал, на наступний розпродаж товарів і т.д.
Обговорите з ними, скільки грошей вам доведеться витратити на рекламу й до яких споживачів слід достукатися. Одержавши готові варіанти плану рекламних дій, відкиньте всі, у яких рекламні агенти розпланували весь ваш бюджет на рекламу у свого роботодавця .
Сумлінний агент представить обєктивний і зважений план, по якому передбачається розміщати рекламу в різних виданнях.
Проведення рекламних матеріалів (в обмеженому розмірі).
Якщо ви доручите розробку вашої реклами рекламним відділам тих ЗМІ, де ви її розміщаєте, не (читайте, що ви влаштувалися дуже вдало. Реклама, яку зроблять для вас мас-медіа, дуже недорога, а часто й безкоштовна - однак звичайна якість відповідає ціні: такі реклами виглядають неохайно, звучать невиразно, нічим не відрізняються від інших реклам і не враховують вашу позицію.
Однак бувають виключення. Приміром, радіостанції часто провадять дуже якісну рекламу, і при долі уваги з вашої сторони рекламна кампанія, проведена таким чином, буде вдалою. Відштовхуйтеся від своєї позиції. Подбайте, щоб копії схеми позиції одержав ваш агент і виробники реклами, а також, щоб усі оголошення були витримані в одному стилі - відповідному вашої позиції.
Пояснення результатів опитувань глядацької й читацької аудиторії.
У міру розвитку ринкової економіки в країнах.
Східної Європи усе більше різноманітних фірм (центрів, інститутів і т.д.) проводять дослідження ринку, у яких дається звіт, хто дивиться телевізор, слухає ті або інші радіопередачі, які газети й журнали читає та або інша категорія населення. Подібні опитування можуть бути як масштабними ( загальнонаціональними), так і місцевими (у тому або іншому великому місті, наприклад).
Якщо вас цікавлять подібні факти й цифри, звернетеся по допомогу до гарного рекламного агента. Він покаже вам результати опитувань, що стосуються вашого сегмента ринку, а також дасть необхідні розяснення. У міру відновлення відомостей він буде приносити їх і вам.
Результати досліджень складу тілі- і радіоаудиторії, читацької маси допоможуть вам пробитися крізь харцизькі кличи: "Тільки в нас ефективна реклама!" - і оцінити, який дійсний рейтинг тих або інших телевізійних і радіостанцій, газет і журналів. Дослідження зрительско-читацької аудиторії надають дані про вік, поле, утвір, заможності й місці проживання глядачів, слухачів і читачів. Іноді збирається й додаткова інформація, наприклад, кількість дітей, до якого класу вони належать, професія.
Результати таких досліджень охоче купують ЗМІ, особливо ті, рейтинг яких, згідно з опитуваннями, найбільш високий. Тому не кожний рекламний агент має доступ до цієї інформації, і, можливо, вам доведеться звернутися в кілька редакцій, перш ніж ви знайдете відомості, що ці