НЕ ЗАБУВАЙТЕ ПРО АВТОРСЬКІ ПРАВА

НЕ ЗАБУВАЙТЕ ПРО АВТОРСЬКІ ПРАВА

У всіх розвинених країнах авторське законодавство розроблене до дрібязків і неухильно дотримується. На території колишнього СРСР і соціалістичних країн авторські права - досить хворобливе, складне й заплутане питання. Потрібно відзначити, однак, що останнім часом і тут є зрушення убік цивілізованіший підходу до авторського права. У більшості країн прийняті нові законодавства. Якщо у вас є сумніви із приводу авторських прав і їх можливого порушення, потрібно звернутися за професійною консультацією до юриста, що спеціалізується на авторському праві. Нижче даються лише загальні рекомендації, які знадобляться при організації рекламної кампанії.
Власником авторських прав на твір мистецтва, як правило, є той, хто створив цей добуток. Якщо ви наймаєте незалежного фотографа на умовах договору підряду, на всі зроблені їм знімки він буде мати авторські права, якщо не передасть вам їх письмово. Питання авторських прав слід обговорити ще до висновку контракту. Варто також скласти письмовий документ, у якому найманий фахівець передає вам права на вироблений продукт.
Однак якщо творчий працівник найнятий вами не за договором підряду, а працює у вашій фірмі постійно, ви, як роботодавець і власник фірми, маєте авторські права на добуток, який ваш співробітник створив, виконуючи свої робочі обовязки. Зверніть увагу, що незалежні фахівці з реклами не є вашими співробітниками, тому вони мають усі права на св