ЗАЛУЧЕННЯ НЕЗАЛЕЖНИХ ВИРОБНИКІВ РЕКЛАМИ, А ТАКОЖ ФАХІВЦІВ З ДОГОВОРУ

ЗАЛУЧЕННЯ НЕЗАЛЕЖНИХ ВИРОБНИКІВ РЕКЛАМИ, А ТАКОЖ ФАХІВЦІВ З ДОГОВОРУ

Якщо у вас немає здатностей до написання рекламних текстів і проведенню реклам, ви повинні будете запросити за договором незалежних фахівців у цих областях.
Автор рекламних текстів.
Автори рекламних текстів, що працюють за договором, можуть мати спеціалізацію. Журналіст місцевої газети або живуча в місті відома дитяча письменниця - не найкращі кандидати для написання текстів вашої реклами. Постарайтеся знайти людину, яка спеціалізується саме на рекламних текстах, становить звіти й інші ділові папери. Рекомендації можна одержати в рекламному агентстві, у друкарні або в знайомого художника. Пошуки в довіднику в статті "письменники" або "автори" досить проблематичні. По-перше, такі довідники далеко не скрізь видаються, по-друге, у довіднику може не бути потрібних статей і, по-третє, багато з "авторів рекламних текстів" не дають відомостей про себе, а знаходять клієнтів по рекомендаціях знайомих.
Звичайно (хоча й не завжди) робота починається зі складання тексту, а потім до неї підключається художник. В ідеальній ситуації, як уже говорилося раніше, автор тексту й графік діють як творчий союз, спільно розробляючи концепцію вашої реклами.
Оплата, яку вимагають автори текстів, може бути дуже різної. Остерігайтеся авторів, що задовольняють дуже низькою оплатою - їх послуги, можуть бути настільки ж низької якості. Можливо, перед вами - початківець, недосвідчений або просто професійно слабка людина.
Поговорите з тим, кого збираєтеся найняти. Запитаєте, кого він уже обслуговував, прочитайте принесені їм тексти, спробуйте оцінити його інтелектуальний рівень - і тільки потім ухвалюйте рішення.
Художник.
Художник розробляє й провадить газетну й журнальну рекламу, брошури, рекламні пакети, графічний знак і фірмовий папір; він може зробити розкадрування телевізійних роликів, оформити виставочний стенд або виконати іншу роботу, що вимагає художніх здатностей. Художник по вашому проханню може знайти підходящого фотографа й проконтролювати друкування брошур або фірмових бланків.
У середовищі художників також є спеціалізація. Одні розробляють логотипи, інші - упакування, треті - брошури або друковані оголошення. Але тут спеціалізація не відіграє такої великої ролі, як у випадку з авторами текстів. Більшість художників легко перемикаються на інші види роботи, навіть якщо це не їх спеціалізація. Однак якщо вам потрібно щось специфічне (наприклад, розробити впакування нового продукту), ви можете пошукати досвідченого в цій області людини.
В інших випадках слід тільки мати у виді, що наявність художніх здатностей ще не означає, що їх власник - гарний художник. Ваша сусідка, що прекрасно пише акварелі, не обовязково виявиться здатної розробити гарну рекламу, навряд чи для цієї роботи підійде й кузен, що відмінно малює олівцеві портрети. Графічне проектування - це спеціальність, що вимагає знайомства з рекламною стратегією, вимогами поліграфії, мистецтвом шрифту й дюжиною інших областей, у яких аж ніяк не кожний художник почуває себе як риба у воді.
Усі зауваження, дані із приводу оплати праці авторів текстів, ставляться й до плати художникам. Оскільки художники купують для вас послуги третіх осіб (фотографів, освітлювачів і т.д.), те їхні рахунку містять націнки за ці додаткові послуги. Щоб уникнути націнок, ви можете запропонувати виставляти рахунку за послуги третіх осіб безпосередньо вашій фірмі.
Гарного художника шукають так само, як і автора текстів. Але в цьому випадку можна почати з вивчення в телефонному довіднику рубрики "Поліграфія -поліграфічні послуги". Попросите, щоб здобувач продемонстрував вам свої роботи. Перш ніж зробити вибір, поговоріть із двома-трьома претендентами. Навіть художники, що вимагають за свою працю однакову плату, можуть сильно відрізнятися по темпу й методам роботи. Багато гарних художників останнім часом працюють із компютерними програмами. Використання компютера може приводити, а може й не приводити до зменшення плати. Наявність у художника компютера саме по собі не поліпшить (і не погіршить) якість його роботи. Тому, підшукуючи художнього керівника проекту, не дуже зважайте на тем, є чи в нього компютер.
Компютерний дизайн.
Компютерний дизайнер (англ. desktor publisher) - нова особа в галереї діячів рекламного бізнесу. Зявився він недавно, у звязку із чим ще не знайшов певного назви і йменується те фахівцем з компютерів, то художником зі знанням компютера, те ще якось. Компютерний дизайнер звичайно має деякий досвід складання рекламних текстів, проектування реклам і вміє обробляти їх на компютері. У всякому разі, ця людина допоможе вам написати простий рекламний текст і представить порівняно недорогий оригінал-макет реклами, який можна відразу віднести в газету або в друкарню.
Компютерне проектування реклами дешевше всякого іншого із двох причин: технічної й художньої. Що стосується першої, то компютер дозволяє вносити в текст і в графіку різні зміни. До того ж робити це набагато зручніше, чим при використанні традиційних методів. У художньому ж відношенні рівень більшості компютерних дизайнерів трохи нижче, чим традиційних графіків. Вони в стані зробити досить якісне оголошення в газету, розробити інформаційний бюлетень, просту листівку, але не варто доручати їм розробку логотипа, високоякісної брошури і т.д. Однак треба обмовитися, що в багатьох випадках з компютером працюють художники найвищого класу, що чудово справляються з роботою будь-якої складності. Взагалі ж відмінності між "традиційним" і компютерним дизайнером швидко стираються. Компютер усе частіше стає невідємною частиною інструментарію художника ( як, втім, і автора текстів). Як б то ні було, у всіх випадках ви повинні переглянути принесені вам зразки й послухати, що люди говорять про себе й своїй роботі. Компютерний дизайнер може представитися вам як майстер на всі руки, здатний виконати безлічі послуг: скласти текст, графічно оформити матеріал, надрукувати оригінал-макет. Імовірно, він буде багато говорити про швидке виконання замовленнями економії коштів. Професійний же художник відрекомендується вам насамперед фахівцем з художнього оформлення реклами.
От кілька питань, які варто задати, оглядаючи портфель художника:.
- скільки часу зайняла ця робота? - це була ваша концепція або ідея вашого клієнта? - чи багато було виправлень? - у чому укладалася ваша роль? (ви були автором тексту? художником?) - які ваші розцінки? скільки будуть становити остаточні видатки?.
Компютерний дизайнер може набагато скоротити ваші видатки на рекламу, але іноді, можливо, буде розумніше заплатити більше й найняти більш вузького фахівця.
Фотограф.
Фотографи, як і автори текстів і художники, мають ту або іншу спеціалізацію: портрет, пейзаж, фоторепортаж і, нарешті, рекламна світлина. Гарний фоторепортер напевно зможе задовольнити майже всі ваші запити. Якщо, однак, потрібна більша світлина на обкладинці - така, щоб від виду пропонованого салату потекли слинки, а гайки й болти видалися останнім досягненням технічної думки - у цьому випадку потрібно знайти фотографа, що спеціалізується на студійних зйомках продуктів і товарів.
Гонорари фотографів можуть досягати сотень доларів за конкретне замовлення (або знімальний день) у великих містах і до тисяч доларів у мегаполісах і столицях. Вартість фотоматеріалів, як правило, включається в рахунок, але за виготовлення діапозитива, залучення фотомоделі й інші спеціальні заходи потрібно заплатити додатково. Надбавка за терміновість може становити до 50% і вище. Від вашої домовленості з фотографом залежить, кому будуть належати авторські права на знімок ( про авторські права дивитеся нижче).
Інші фахівці.
Вам можуть знадобитися послуги виробників відеокасет, статистів, листонош, установ розсильної реклами, композиторів і т.д. Більш докладно про них говориться в роз