ЯК ПРОДУКТИВНО ЗАОЩАДЖУВАТИ ГРОШІ ПРИ РЕКЛАМУВАННІ

ЯК ПРОДУКТИВНО ЗАОЩАДЖУВАТИ ГРОШІ ПРИ РЕКЛАМУВАННІ

Спонсированная реклама (англ. co-op).
Цей тип реклами на просторах колишніх республік СРСР зустрічається досить рідко. Однак оскільки він може одержати широке поширення, їсти зміст розповісти про нього докладніше. Цією рекламою користуються фірми, що продають на внутрішньому ринку товари закордонних фірм.
Фірма-Виробник може відшкодувати фірмі-торговцеві вартість реклами (частково або повністю), за умови, що рекламуються товари саме товари фірму-виробника. Виробник може надати торговцеві елементи реклами (зображення продукту) або рекламу повністю (рекламні ролики).
Поговоримо про її гідності й недоліках. Подумайте, чи будете ви в стані зробити гарну, ясну рекламу, якщо її потрібно буде пристосувати до вимог спонсора. Виробник може вимагати звіт про те, що реклама звучала в ефірі, або поцікавитися способом подачі інформації про товар. Деякі виробники відмовляться від спонсирования реклами, якщо ви будете продавати також товари конкуруючої фірми. Словом, манери й вимоги продуктивний дуже різноманітні й відрізняються в кожному конкретному випадку.
Якщо ви скористаєтеся спонсированной рекламою декількох фірм, які представлять вам різностильові ілюстрації й висунуть різні вимоги (зображення товару певної площі оголошення, приміщення логотипа фірми), крім того, помістите в рекламі свій логотип і власну інформацію, оголошення ваше, перевантажене різними по стилю елементами, буде виглядати досить непринадно . У цьому " коктейлі " легко може втопити гарна рекламна ідея, потягши за собою й позицію вашої фірми .
Якщо у вас досить коштів, щоб дійти до своїх споживачів без використання спонсированной реклами, відмовтеся від неї. Хіба що ви користуєтеся такий спонсированной рекламою, яка дає вам волю при проектуванні й дозволяє поміщати оголошення, що узгодиться з позицією вашої фірми, а не фірму-виробника.
Обмін.
Подумайте, не чи вдасться вам, не збільшуючи грошових видатків на закупівлю часу (місця) у ЗМІ, побільшати обсяг реклами шляхом обміну на неї своїх послуг (товарів). Приміром, коли місцева радіостанція проводить який-небудь конкурс, нагородою в ньому може бути вечеря на двоє у вашому ресторані. У цьому випадку ваш ресторан буде згаданий протягом конкурсу, а крім того, ви одержите рекламний час на суму, рівну вартості вечері.
Якщо ви використовуєте таке приймання, (стежите, щоб те, що ви одержуєте в обмін на свій товар, дійсно зміцнювало позицію вашої фірми. Пропозиції обміну можуть бути звабними, але не забувайте, що в дійсності- те ви не одержуєте їх даром, ви платите, хоча й не грішми, і тому потрібно подбати, щоб ваша фірма не стала перед клієнтами в неналежному або навіть шкідливому для її репутації світлі.
Якщо місцева радіостанція, що передає долю, пропонує вам обмін, у той час як ваші клієнти слухають класичну музику, ви повинні добре подумати, перш ніж погоджуватися на нього. Якщо у вас салон дорогою елітного одягу, то обмін " товар-реклама в щотижневій масовій рекламній газеті" може не принести вам абсолютно ніякої користі й у той же час перешкодити зміцненню позиції вашої фірми.
Перш ніж почати обмін, переконаєтеся у двох речах. По-перше, чи написаний докладний договір. По-друге, чи помістить друга сторона ваші оголошення тоді й там, коли й де ви цього прагнете. ЗМІ мають тенденцію трактувати рекламні оголошення, отримані по обміну так, немов це "подарунки", зроблені рекламодавцеві, і норовлять забити ними "діри" у газетних матеріалах або засунути куди-небудь у куточок. Договір повинен передбачати відповідне до намірів рекламодавця розміщення оголошень.
Безкоштовні ради.
Існують організації, куди ви можете звернутися за безкоштовною або дуже недорогою консультацією в області бізнесу й маркетингу. От деякі з них: а) функціонуючі в різних регіонах колишнього СРСР школи бізнесу, фонди розвитку підприємництва, а також державні й приватні навчальні установи, що готовлять управлінські курси, менеджерів і т.д.; б) союзи підприємців (функціонують у кожній країні СНД, мають відділення в багатьох містах); в) торгово-промислові палати (функціонують у кожній країні СНД); г) міністерства, департаменти, відомства, що займаються питаннями економіки і підприємництва; д) органі міського керування (відділи по роботі з підприємцями).
Будьте готові до того, що зроблений вам приймання залишить бажати кращого (особливо в державних установах), однак при долі везіння й завзятості ви зможете одержати необхід