ЩО ТАКЕ НЕПРЯМА РЕКЛАМА?

ЩО ТАКЕ НЕПРЯМА РЕКЛАМА?

Загалом кажучи, непряма реклама (англриьш relations) -це всілякі контакти, які ви підтримуєте із громадськістю й засобами масової інформації. Приміром, якщо ви привітно посміхнулися, подаючи товар клієнтові, - непрямим образом ви зробили собі гарну рекламу. Однак у даній книзі під непрямою рекламою ми будемо розуміти все те, що ви робите, щоб звернути на себе увага засобів масової інформації або створити в суспільній свідомості позитивний імідж своєї фірми. У порівнянні із прямий платної непряма реклама має багато переваг і один великий недолік.
Переваги непрямої реклами.
Основне з них - відносна дешевина непрямої реклами. Правда, ви повинні заплатити за готування інформаційних пакетів для преси й за інші інформаційні матеріали, але рекламна площа й рекламний час, настільки дорогі для рекламодавців, у випадку непрямої реклами обходяться безкоштовно. Удалими діями в області непрямої реклами можна роздобути в десятки раз більше місця в пресі, часі в ефірі, чим купити за такі ж гроші (пряма платна реклама).
Є й інші гідності:.
· якщо ваша фірма зацікавить ЗМІ настільки, що інформація про вас проникне в тілі- і радіопередачі, на сторінки газет і журналів - це відразу ж додасть вашій фірмі додаткова вага;.
· виступаючи в рамках непрямої реклами на радіо або на яких-небудь зборах, ви будете спілкуватися з людьми, більш доброзичливо настроєними, чому звичайний споживач реклами. У той же час у вас буде більше часу, щоб донести те, що ви прагнете сказати;.
· ніяка інша непряма реклама не принесе вашій фірмі такої поваги, як допомога суспільству - школі, лікарні, будинку старих, будинку дитини й т.п.
Недоліки непрямої реклами.
Єдиний дуже серйозний недолік непрямої реклами полягає в тому, що ви не можете контролювати кінцевих результатів своєї праці. Часом ви розсилаєте сотні повідомлень для преси й у жодній газеті не знаходите навіть згадування про себе. Іноді це питання випадку. Якщо ваше повідомлення ляже на редакторський стіл у день небувалої повені, зухвалого терористичного акту або догляду у відставку премєр-міністра, вам залишиться зібрати волю в кулака й почати спочатку в надії на більш щасливий збіг обставин.
Однак найчастіше млявий інтерес ЗМІ до ваших "комюніке" виникає тому, що інформація, що втримується там, нецікава або неправильно подана. У подальших розділах цієї глави ви знайдете рекомендації, як уникнути подібної ситуації.
Іноді ваші повідомлення викликають у ЗМІ появу лавини інформації про вашу фірму - однак уся погано те, що це не та інформація, який ви чекали.
Не дивуйтеся, якщо назва фірми до невпізнанності переінакшене, товари показані в невірному світлі, а основну частину статті займають висмоктані з пальця анекдоти про вашу скромну особу. Якщо ви посилаєте світлини, зразки товарів або інші матеріали, приготуйтеся до того, що вони можуть бути використані самим неймовірним образом.
Розвязавши добитися уваги ЗМІ, западетеся терпінням і ввічливістю колишніх дипломатів. Якщо журналіст або коментатор плутають назву, перебріхують інформацію, у вас є повне право зажадати спростування. Але спроби диктувати умови, дорікання на те, що стаття була занадто короткої, поміщена в невдалому місці або не містила найціннішої вашої інформації - це досить невдала непряма реклама, яка в майбутньому може коштувати вам втрати інтересу до вашої фірми