СТРАТЕГІЯ ПОКУПКИ РЕКЛАМИ В ГАЗЕТАХ

СТРАТЕГІЯ ПОКУПКИ РЕКЛАМИ В ГАЗЕТАХ

Один із приймань, які забезпечують малим і середнім підприємствам максимальну економію при великій ефективності реклами, - приміщення оголошень у регіональних виданнях більших центральних газет, а не в самих центральних виданнях. Приміром, замість того щоб за тисячі доларів купувати місце в "Аргументах і фактах", фірми, що діють на території Білорусі, можуть скористатися площею в "Аргументах і фактах у Білорусі" (регіональна вкладка) і за рахунок цього одержати економію в десятки раз, рік-ламируясь при цьому в престижному, центральному виданні. Існують і інші варті уваги приймання, про яких слід памятати, коли ви рекламуєтеся в газетах.
Вибір сторінки.
Ще не дуже давно існував простий поділ:.
спортивна смуга газети призначає чоловікам, а сторінка для жінок являла собою смугу для домогосподарок. Однак поступово ситуація стала мінятися: різні газети пропонують зараз тематичні вкладки або сторінки, присвячені нерухомості, мистецтву, медицині, матеріали для автолюбителів, що працюють жінок, і т.д. Уважно вивчите рубрики газети й визначите, у який з них ваше оголошення буде найбільш ефективним. Не варто віддавати на відкуп газеті право на визначення місця оголошення - виберіть його самі.
Вибір пори року.
Що віддати перевагу: маленькі оголошення постійно кілька раз у тиждень або кілька більших у пік сезону продажу? Якщо ви працюєте в області роздрібної торгівлі або продаєте товар, попит на який сильно коливається залежно від сезону, відповідь очевидна. Однак якщо ваш бізнес - автомастерская або ресторан, відповісти сутужніше.
Зверніть увагу на поведінку конкурентів. Порадьтеся з рекламні агентом місцевої газети, розпитаєте його про рекламну стратегію інших фірм вашого профілю, що добилися успіху. Якщо ви співробітничаєте з рекламним агентством, поставте таке запитання його співробітникам. Опираючись на їхні ради й на власний здоровий глузд, розробіть відповідний рекламний план. Стежите за реакцією споживачів, поміщаючи в оголошеннях спеціальні купони, а також поширюючи серед клієнтів анкети - і при потребі скорегуйте план, щоб використовувати період найбільшого попиту.
Вибір дня тижня.
Від дня тижня, так само як і від сезону, і від місця розміщення оголошення, залежить успіх реклами. Традиційно вважається, що продукти харчування потрібно рекламувати в середовище, автомобілі - у суботу, а розваги - у пятницю.
Навіть якщо вашу фірму не можна прилічити ні до однієї із цих очевидних категорій, можливо вам теж не перешкодить уважно віднести до вибору дня тижня. Приміром, якщо ви торгуєте канцелярськими товарами, те найбільш ефективної, імовірно, буде реклама по понеділках, на початку трудового тижня. Однак можливий і протилежний варіант: у понеділок на підприємствах і в організаціях буває стільки роботи після вихідних, що вашу рекламу просто не помітять. Може бути, ви перенесете у звязку із цим рекламу на вівторок, щоб дати потенційним клієнтам час на приведення справ у порядок, або на неділю, коли у відпочиваючих клієнтів більше часу, щоб познайомитися з вашими пропозиціями.
Радьтеся з рекламними агентами, ставте запитання, а потім реалізуйте отримані відомості у власній практиці.
Обєднана реклама.
Про це приймання варто поговорити окремо. Суть його полягає в тому, що в газеті містяться два оголошення: одне на рекламних сторінках, пропоноване увазі всіх читачів газети, а друге - у якому-небудь спеціальному відділі, який буде читати певна частина газетної аудиторії.
Приміром, стоматологічний кабінет одночасно поміщає оголошення на рекламній сторінці, зверненої до всіх читачів, і на сторінці, присвяченої питанням медичного обслуговування й охорони здоровя, яку читають люди більш зацікавлені й обізнані.
Визначення розмірів оголошення й вибір місця на сторінці.
Дослідження показали, що кращі місця для розміщення в газеті рекламних оголошень, це:.
· вище лінії згину сторінки;.
· поблизу назви газети або назви тематичної сторінки;.
· на правій стороні розвороту;.
· у правого краю сторінки.
Однак газети, як правило, не погоджуються поміщати оголошення там, де праг би того рекламодавець. У більшості з них обране місце розміщення гарантується тільки найбільшим рекламодавцям, хоча деякі з газет продають конкретне місце на сторінці за додаткову плату, яка може становити від 10-15 до 100% вартості оголошення ( так звана престиж-реклама).
Якщо ви прагнете бути впевнені, що ваша реклама буде перебувати "вище лінії згину" газетної смуги, оголошення повинне бути більше половини висоти сторінки газети - тоді, як би не витончували в редакції, хоча б частина його буде "витикатися" за згин.
Використання купонів.
Принаймні в деяких своїх оголошеннях ви повинні помістити купони для клієнтів. Купони - знахідка для рекламодавця. Вони не тільки заохочують клієнтів до покупки товару, але й допомагають простежити реакцію читачів на оголошення. За ті ж гроші ви одержуєте ще й дослідження ринку! Якщо ви побоюєтеся, що купон займе місце, необхідне для іншої інформації, можна просто помістити в оголошенні фразу: "Пошліться на це оголошення - і вам безкоштовно вручать орхідею!" або "Захопивши із собою наше оголошення, ви одержите 10% знижку за пер