ЯК РОЗРОБИТИ ОГОЛОШЕННЯ В ГАЗЕТУ

ЯК РОЗРОБИТИ ОГОЛОШЕННЯ В ГАЗЕТУ

Практичні ради.
Основне завдання розроблювача рекламного оголошення - оголосити помітн, що відрізняються від інших, що притягають погляд. Рекомендація, дані в главі 5, допоможуть вам розробити дійсно сильну, привабливу, ефективну рекламу. Тут ми даємо кілька рад, що ставляться безпосередньо до розробки рекламних оголошень.
1. Використовуйте інверсний текст (білим по чорному, так звана "выворотка"). Він притягає увагу читача. Так оформляють заголовок і особливо значимий текст, набраний більшим шрифтом, наприклад: "розпродаж" або "система знижок". Не оформляйте "вывороткой" основний текст, оскільки дрібний шрифт погано читається білим по чорному.
2. Творчо використовуйте в рекламі вільний простір. Як видне із самого словосполучення, вільний простір - це місце, де немає ні тексту, ні ілюстрацій. Коли ви підрахуєте ціну всіх закуплених газетних площ, можливо, вам захочеться як можна повніше "забити" їх тестом, причому самим дрібним. Однак добре спланований вільний простір допоможе залучити погляд, читача, затримати його "біг" по рядках, додасть вашому оголошенню елегантний вив: основний текст, "ширяючий" у вільному просторі, видасться читачеві більш важливим.
3. Усі ваші оголошення повинні містити загальні графічні елементи. Якщо в кожному з них буде присутній логотип, ті самі шрифти, а самі оголошення будуть витримані в одному стилі - ваша реклама стане більш пізнаваної, і в остаточному підсумку ви від цього виграєте.
4. Не використовуйте шрифти, застосовувані в газеті. Дуже добре привертає увагу читача оголошення, написане від руки або надруковане на машинці, за умови, однак, якщо воно зроблене акуратно (особливо підходить така техніка для оголошення, написаного у формі особистого листа до клієнта). Декоративні шрифти, що імітують лист від руки, доречні в заголовках (якщо вони досить великого кегля й не дуже фантазийны). Оголошення, написані від руки або надруковані на машинці, найкраще віддавати в газету у вигляді кліше (на плівці) або репродукції оригіналу (на папері). А якщо ні, то в процесі підготовки до печатки оголошення може бути ушкоджене.
5. Проектуючи рекламу, не забувайте про слабкі місця типографського процесу. Намагайтеся використовувати тільки такі елементи, які не можуть бути зіпсовані в процесі друкування: прості шрифти, що легко читаються, нескладні, добре прокреслені малюнки, контрастні світлини. Уникайте тонких ліній і рисок, світлих відтінків сірого, а також занадто декоративних або занадто дрібних шрифтів.
6. Подумайте про застосування кольору. Використання кольору в оголошенні значно підвищить його вартість (можливо на десятки-сотні доларів), але, як показали дослідження, проведені щоденною газетою "Ми-луоки Джорнал" - кольоровість оголошення на 80% збільшує число його читачів. А одна з каліфорнійських газет, яка стежила за результативністю впливу реклами, установила, що кольоровість підвищила обороти рекламованих фірм із 50% (чорно-біла реклама) до 168%. Колір можна використовувати для виділення зображення одного з товарів, показаного в оголошенні, як тло всього оголошення або його частини В кольорі можна виконати й заголовок. Використовуйте сміливі, яскраві тони. Уникайте ніжних відтінків, які, як відтінки сірого при чорно-білому печатці, можуть пропасти або змінитися.
Повернемося до оголошення, яке було показано в главі 5 (див. таблицю № 4). Реклама фірми "Апексим" призначена для професійно підготовленої групи споживачів: для бізнесменів, яким потрібно забезпечити свою фірму звязком. Інформація, яку "Апексим" праг донести до них, проста: " Замість плутанини кабелів ви можете встановити у своєму бюро один устрій, який буде задовольняти всі ваші потреби".
Рекламне агентство, що підготувало макет, подало її в простій, позбавленої надмірностей формі. Оскільки фірма "Апексим" обертає свою рекламу до людей, зацікавлених у придбанні засобів звязку, що орієнтуються в них, але не обтяженим ґрунтовними знаннями в цій області, вона використовує помітний заголовок, що безпосередньо передає суть справи. Для середнього читача заголовок може бути навіть незрозумілим - але стосовно того читача, до якого звернена реклама, заголовок і зображення обплутаного кабелями бізнесмена попадає в мету.
Потрібно підкреслити, що у своєму оголошенні "Апексим" дотримується здорових, принципів реклами:.
· оголошення концентрується на одному певному повідомленні;.
· пояснює яку користь читач може витягти із пропонованої послуги;.
· в оголошенні використовується прост, що притягає погляд ілюстрація шрифти, що й досить читаються.
Отже, зараз ви добре підготовлені до складання й проектуванню газетної реклами, яка не тільки побільшає ваші обороти, але й зміцнить репу