КОМУ РЕКЛАМУВАТИСЯ НА РАДІО?

КОМУ РЕКЛАМУВАТИСЯ НА РАДІО?

Радіо може використовувати будь-яка фірма з досить широким колом споживачів. Радіо викликає миттєву реакцію на рекламовану пропозицію. Воно прекрасно виправдовує покладені на нього надії, якщо мова йде про те, щоб познайомити клієнтів з фірмою, а також допомогти створити їй репутацію.
Завдяки порівняно невисокій вартості, а також можливості виборчого впливу на споживачів, радиореклама займає почесне друге місце серед рекламного інструментарію невеликих фірм.
Гідності радиорекламы:.
· дає гарні результати навіть для відносно невеликого бізнесу;.
· дозволяє впливати на певним тип аудиторії;.
· зробити рекламний радиоролик досить просто й недорого; більше того, це досить цікаво;.
· доносить рекламу до людей активн, що переміщаються, що дозволяє працівникам роздрібної торгівлі буквально витягати клієнтів з машин;.
· радіо - одне з найбільш інтимних засобів масової інформації. Це коштовна для рекламодавця якість;.
· реклама по радіо прекрасно створює навколо подій (відкриття нового магазину, розпродаж, спеціальні пропозиції) атмосферу врочистості й актуальності;.
· легко внести зміни як у текст реклами, так і в план її звучання в ефірі;.
· радіоаудиторія звичайно трохи молодше, чим типові читачі газет, і тому більш охоче купує нові товари й послуги.
Недоліки радиорекламы:.
· деякі радіослухачі перемикають приймачі з однієї станції на іншу буквально щохвилини й особливо не люблять блоки реклами й оголошень;.
· якщо рекламний ринок великий, той ефірний час може бути дуже дорогим.
2. ВАРТІСТЬ.
Зроблений радиоролик можна зробити майже за безцінь, але, можливо, прийде й віддати за нього кілька сотень доларів. Якщо ви прагнете використовувати рекламну пісню, голоси знаменитостей для озвучування і т.д., витрати відповідно зростуть. Вартість ефірного часу, залежно від величини рекламного ринку, коливається від 4 -10 $ до 100-200 $ за 30 секунд.
3. ЯКІ БУВАЮТЬ РАДІОСТАНЦІЇ.
oв залежності від тематики переданих програм радіостанції бувають інформаційно-музичними, рок-музики, класичної музики, релігійними і т.д. У багатьох країнах СНД монопольно володіють ефіром державні радіокомпанії. Якщо ви не знаєте, на чому спеціалізується радіостанція, не поспішаєте купувати в неї рекламний час, спочатку зясуєте це питання. Для збору інформації можна скористатися каталогами преси, радіостанцій і телевізійних станцій, про яких уже згадувалося.
4. ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ЕФІРНИЙ ЧАС.
Вартість ефірного часу залежить від часу доби. На різних радіостанціях поділ може бути неоднаковим, але й загальному випадку вірна наступна схема:.
ранній ранковий годинник - з 6 до 7; ранковий пік - з 7 до 9 або 10; денний годинник - з 10 до 16; вечірній годинник - після 16.
Для рекламодавця важливо купити такий час, коли радіо слухає максимальне число людей. У більшості радіостанцій це ранковий годинник (з 7). Іноді спостерігається другий пік протягом дня ( приміром, з 12 до 13 або з 13 до 14 годин). Хоча в цей час радіо слухає все-таки менше людей, чому ранком, ці слухачі більш "податливі" на рекламу, чому люди, що поспішають на роботу. Увечері й пізнім вечором аудиторія радіостанцій мала, але це найчастіше постійні слухачі, що воліють саме цю хвилю. У вихідні дні склад аудиторії слухачів радіо дуже різний і залежить від місцевих звичаїв і спеціалізації радіостанцій. У цей час люди часто віддають перевагу музично-розважальним радіостанціям.
У ранковий годинник, коли число слухачів усіх радіостанцій особливо велике, на перше місце проте випестять радіостанції інформаційні - у них найбільше слухачів. В умовах країн СНД це, як правило, державні радіостанції - тільки вони мають достатні технічні й людські ресурси, щоб забезпечити нормальний інформаційний сервіс.
5. ТРИВАЛІСТЬ РЕКЛАМНОГО РОЛИКА.
Стандартна тривалість рекламного ролика - 30 або 60 секунд.
Якщо вам ще не доводило писати сценарій радиоролика, то може здатися, що 30 секунд- неймовірно короткий час, за який просто неможливо передати слухачам хоч якусь інформацію. Однак не розбудовуйте передчасно. Із секундоміром у руці прослухайте кілька рекламних роликів - і ви переконаєтеся, що в настільки короткий проміжок можна вмістити дуже багато. Можливо, ви навіть прийдете до висновку, що 60 секунд - це занадто багато для вас.
Ролик тривалістю в 60 секунд дозволяє використовувати музику, звукові ефекти, голоси. Тому вони підходять для оголошень політичних партій, для впровадження на ринок нового товару або послуги - словом, для информационно й емоційно насиченої реклами. Деякі радіостанції продають час по 10, 15 і 20 секунд. Якщо, однак, у вас немає спеціального наміру (наприклад, зацікавити громадськість своєю рекламною кампанією, передаючи серію коротеньких оголошень), то робити такі короткі ролики не варто.
У тридцатисекундном ролику звичайно від 60 до 70 слів, а у хвилинному - до 140. Вартість першого становить, як 50-70% варто