КУПІВЛЯ РЕКЛАМНОГО ЧАСУ

КУПІВЛЯ РЕКЛАМНОГО ЧАСУ

Розцінки на рекламний час.
Розцінки на рекламний час залежать від трьох моментів: часу доби, тривалості ролика й кількості передач в ефірі. Якщо ви купуєте, приміром, дві передачі під час ранкового піка, то платите 50 $ за кожну; але якщо ви купуєте 25 передач протягом місяця, з вас попросять по 37 $ за кожну.
Радіостанції часто продають час за однаковими розцінками як для самих підприємців, так і для рекламних агентів. Однак іноді розцінки для рекламних агентів вище, чим для місцевих підприємців. Система розцінок може здатися вам складної - вона й насправді не проста. Різні радіостанції користуються різними способами визначення цін.
Як купувати ефірний час.
Більша частина радіостанцій надає клієнтам можливість вибору:.
· конкретного часу доби;.
· покупки пакета;.
· спонсирования передачі або покупки часу в безпосередньому сусідстві з конкретною передачею.
Конкретний час доби.
Багато підприємця воліють вибрати.
конкретний час доби. Приміром, ви можете купити чотири передачі по 30 секунд протягом ранкового піка, чотири - після обіду й дві - увечері; крім того, ви можете замовити радіостанції чотири передачі в суботу в першій половині дня.
Розподіл: чотири передачі ранком, чотири - днем - дуже вдало. Якщо ви адресуєтеся підліткам, то дві передачі ввечері теж не пропадуть даремно. Однак, як правило, увечері радіоприймачі вимикаються, і їхнє місце займають телевізори. Рекламу, звернену до підлітків, можна з гарним результатом давати й у вихідні.
Більшість радіостанцій намагаються йти назустріч побажанням рекламодавців. Якщо, приміром, ви прагнете, щоб ваша реклама йшла в проміжку між 12-30 і 13-30, оскільки саме в цей час ваші клієнти обідають і слухають радіо, більшість радіостанцій постарається задовольнити ваші бажання, причому ви заметете, що радіостанції, які тільки прагнуть до лідируючого положення нарынке, будуть набагато покладливіше тих, хто його вже досягся. Звичайно суботній ефірний час коштує набагато дешевше, чим час у будні дні. Однак оскільки саме в суботу багато з людей відправляються на автомобілі за покупками, ви можете за невеликі гроші "достукатися" до настроєних на покупку потенційних клієнтів.
Покупка пакетів.
Покупка рекламних пакетів - проста й звичайно не дуже дорога процедура. Правда, поки вона широко поширена, в основному, у країнах Заходу й укладається в покупці рекламного часу по суттєво більш низьких розцінках, але з наданням радіостанції права вирішувати, коли саме давати вашу рекламу. Як правило, радіостанція продає пакет на певний час ( приміром, реклама дається протягом усього дня, з 6 до 22 годин) протягом 2 або більш тижнів. Рекламодавець значно заощаджує при цьому свої кошти - торговельні пакети знижують вартість одиничного ролика майже наполовину.
Спонсирование передач або покупка ефірного часу в безпосередньому сусідстві з конкретними передачами.
Спонсирование передачі має на увазі саме те, що випливає з назви. Ви звязуєте назву своєї фірми з конкретною програмою: випусками місцевих новин, спортивним оглядом, хіт-парадом і т.д. Радіостанція передає вашу рекламу протягом усієї передачі, а на початку й наприкінці її повідомляє, що ви є спонсором передачі.
Якщо у вас не вистачає коштів, щоб стати спонсором, то кращий вихід - купити рекламний час безпосередньо до або безпосередньо послу програми, що цікавить вас. У цьому випадку її будуть передавати регулярно в ті дні, коли йде програма.
Спонсирование й покупка постійного місця можуть значно збільшувати вартість реклами. Однак якщо програма відома й популярна, гра може заслуговувати на увагу: ви будете впевнені, що вашу рекламу щодня слухає та сама аудиторія.
Якщо назва вашої фірми буде повязане з конкретною передачею, це сильно зміцнить її позицію. Реклама, вдало розміщена по передачах, може настільки результативно впливати на слухачів, що ви досягнетеся того ж ефекту, передавши набагато менше рекламних оголошень і в остаточному підсумку заощадивши гроші на рекламу. Потрібно, однак, памятати: спонсирование передачі - це майже співробітництво. Воно буває вдалим, тільки коли партнери готові до тривалого співробітництва.
Як часто передавати рекламу.
Одного разу на радіостанцію подзвонила жінка, щоб домовитися про передачу двох рекламних оголошень. Саме двох, не більше й не менше. Вона й чути не прагла про те, що два рекламні оголошення дійдуть до деяких і це не принесе її фірмі прибутки. Що ж, рекламу передали саме так, як вона прагла. Ні для кого не стало несподіванкою, що рекламовані нею курси провалилися на корені. Якби вона за ті ж гроші надрукувала кілька сотень недорогих оголошень і розклеїла їх по місту, це дало б їй більше користі.
Мораль цієї байки: щоб радиореклама була ефективної, вона повинна бути повторюваної, тобто, як правило, щотижня повинне звучати не менш 20 ваших оголошень. Однак зовсім не обовязково бути в ефірі щотижня.
Існують стратегія планування реклами, що допомагає побільшати її вплив на ваших клієнтів.
Якщо ви правильно згрупуєте свої оголошення, то в слухачів створиться враження, що ви рекламуєтеся набагато частіше, чим це буде в дійсності. Припустимо, що коштів у вас вистачає тільки на чотири рекламні оголошення щодня. Якщо ці оголошення пролунають "купчасто", припустимо, протягом 1-2 годин, те, імовірно, їх почують ті самі люди. Їм буде видатися, що ваші оголошення часто передають протягом дня й, отже, що ваша фірма - солідне підприємство. Таку інформацію краще запамятають.
Якщо у вас є гроші тільки на 20 передач рекламного ролика щотижня, можна зосередити їх у проміжку із середовища по суботу. Якщо запланована місячна рекламна кампанія, а вашого бюджету вистачає на 80 передач, то 40 з них передайте протягом першого тижня, потім пропустите тиждень і на наступному тижні знову 40 або ж нехай вони звучать в ефірі протягом перших трьох тижнів і взагалі не звучать н