Словник реклами

Словник реклами

Автор рекламних текстів - автор, що спеціалізується на написанні рекламних текстів.
Безкоштовна реклама (пабліситі) - вид непрямої реклами, ціль якої - привернути увагу засобів масової інформації до якої-небудь події й організаціям, повязаним з ними.
Верстка - розміщення тексту, світлин і інших графічних елементів у потрібній формі (в оголошенні, брошурі, книзі й іншої друкованої продукції).
Вплив на споживача - ситуація, коли той, хто не є покупцем, впливає на того, хто провадить покупки.
Час доби - сегменти, на які ділять ефірний час тілі- і радіостанції.
Выворотка - див. Інверсне накреслення тексту.
Выключка вліво - у друкованій рекламі: вирівнювання тексту по лівому краю із залишенням нерівного правого краю.
Графічний знак фірми (логотип) - зображення, напис або їх комбінація, що ідентифікують підприємство, продукт, послугу.
Демографія - у рекламі: сукупність статистичних даних про одну особистість або групу людей (вік, громадянський стан, професія, віросповідання, величина доходів, розміри домашнього господарства).
Дискусійні групи - вид досліджень ринку, при якому група споживачів із цільового ринку обговорює під керівництвом провідного, що цікавлять фірму теми. Результати обговорення використовуються при ухваленнях рішення, однак, строго говорячи, вони не є науковими.
Заменяемость - категорія, що позначає ступінь прихильності споживача до певної марки продуктів або послуг; якщо товар належить до категорії легкозаменяемых, те при відсутності однієї його марки, споживач із легкістю купує іншу, схожу на неї.
Звукове гасло - гасло, яке звичайно читається наприкінці кожного рекламного тілі- і радиоролика даної фірми.
Знаки ідентифікації фірми - усі елементи, по яких можна відрізнити фірму: логотип, фірмовий папір, рахунки, реклама в пресі і т.д.
Інверсне накреслення тексту - текст, надрукований білим на чорному (сірому або кольоровому) тлі.
Инфореклама - довга, 30-хвилинна передача, схожа на звичайну інформаційну або розважальну програму, підготовлена з метою продати який-небудь товар. У США такі передачі за дуже низьку плату передають пізнім вечором.
Канібалізм оборотів - ситуація, коли один продукт віднімає споживачів в іншого продукту тієї ж фірми, загальний оборот фірми залишається без змін.
Коментарі - пояснення, подібні підписів під світлинами; часто коментарі зєднані лініями або стрілками зі світлинами, які вони повинні пояснювати.
Координатор проекту - працівник рекламного агентства, що координує всі роботи з даного проекту.
Великогабаритне відправлення - у поштовій рекламі: посилкові пакети, у яких крім друкованої продукції поміщені идругие предмети, наприклад, відеокасети. Великогабаритним відправленням називається також конверт більших розмірів із друкованою продукцією.
Крупноформатные плакати - див. Реклама зовнішня.
Логотип - див. Графічний знак фірми.
Лояльність до марки продукту - прихильність споживачів до конкретної марки даного продукту (наприклад, до шоколаду фірми "Гоплана"): якщо цього товару ні, споживач відмовляється від придбання товару- замінника.
Макет - малюнок, що дає поняття про вид готового оголошення.
Маркетинг-Мікст - складені елементи маркетингового плану, які визначають пози цию підприємства. У маркетинг-мікст входять: товар, ціна,упакування, розподіл і просування. Маркетинговий тест - процес перевірки, можна чи в повному масштабі виводити на ринок той або інший товар, послугу або ідею.
Мас-медіа - див. Засобу масової інформації.
Модуль - одиниця поверхні при покупці рекламної площі в газетах рекламних оголошень. Це прямокутник шириною в стовпчик і стандартної висоти.
Область впливу - кількість людей у даному регіоні, до яких доходить реклама (у газеті, по радіо і т.д.).
Оголошення в рамці - спеціальні газетні оголошення, у яких використовуються графічні елементи (рамки, малюнки і т.д.).
Оригінал - оголошення або яка-небудь інша публікація в тій формі, у якій вона повинна бути представлена в друкарню.
Оригінал-макет - те ж, що Оригінал.
Основний текст - текст підзаголовком або під підзаголовком, який розбудовує думку, виражену в заголовку.
Пабліситі - див. Безкоштовна реклама.
Позиція - вистава про фірму, товар або послугу в очах найкращих потенційних клієнтів, яке фірма створює за допомогою маркетинг-міксту; уся реклама фірми повинна опиратися на позицію фірми.
Поле продажу - у друкованій рекламі: поверхня, яку читач бачить перед собою (на приклад, дві сторінки розкладеної брошури є єдиним полем продажу).
Користь (перевага) - емоційний привід для покупки, користь повязана з характеристиками товару, але визначається не ними, а потребами й бажаннями клієнтів.
Просування - усі елементи, завдяки яким фірма може представити свою позицію клієнтам цільового ринку, містить у собі платну рекламу, безпосередньо продаж і непряму рекламу: просування - частина маркетингу-міксту.
Пробний Кольоровий відбиток - вид кольорового знімка, який надається в редакцію, якщо рекламодавець прагне опублікувати кольорове оголошення.
Психография - у рекламі: поділ людей на групи згідно з їхнім стилем життя, наприклад, дві людини, однакові з погляду демографії, можуть вести зовсім різний спосіб життя - і тому в психографии ставляться до зовсім різних категорій: інформація такого роду використовується для більш точного опису цільового ринку.
Пляма кольору - у друкованій рекламі: однородно пофарбована пляма певної форми, додане в оголошення для того, щоб привернути увагу.
Розподіл - місце й спосіб продажу продуктів; елемент маркетингу-міксту.
Растрирование - процес підготовки чорно-білих ілюстрацій до печатки.
Реклама непряма (паблик рилейшенз) - усі дії, крім прямої реклами, що мають метою притягти увага засобів масової інформації й/або сформувати суспільну думку.
Реклама на місці продажу (РМП) - рекламні матеріали, розміщені в ресторанах, магазинах, банках і т.д., які повинні передати клієнтам коротку інформацію про продукт і звернути на нього увага. Це паперові намети, плакати, стійки на прилавках і экспозиционныестеллажи.
Реклама зовнішня - більші рекламні щити й стенди," установлювані в доріг або на будинках.
Реклама на коштах транспорту - рекламні матеріали в салонах і на бортах транспорту (автобусів, трамваїв, поїздів і т.д.).
Реклама безпосередня (пряма) - усі види реклами, які покликано схилити споживача негайно купити товар, оформити замовлення або зацікавити в одержанні подальшої інформації.
Реклама поштова - вид безпосередньої реклами. Полягає в розсиланні поштою рекламних листів, каталогів, брошур і т.д., які повинні викликати негайну реакцію споживачів.
Рекламний агент - торговельний представник газети, тілі- або радіостанції і т.д.
Рекламний вкладиш - вид друкованої реклами, що представляє собою міні-добавки до газет, що містять рекламу однієї фірми.
Рекламне гасло - еквівалент графічного знака в рекламних матеріалах фірми.
Рекламний сувенір - сувеніри із графічним знаком фірми, які вручаються клієнтам як заохочення для покупки товарів фірми.
Рекламний текст - усі слова, які поміщені в друкованому оголошенні або читаються в радиоролике (теле-ролику). Ролик - короткий (15,30,60секунд) матеріал рекламного характеру, переданий по радиоили телебаченню.
Спеціальні ефекти - у радіо, теяе- і відеороликах: усі звуки, що не є голосом або музикою, певним чином оброблене зображення.
Засобу масової інформації (мас-медіа - газети, журнали, радіо, телебачення й інші кошти, що передають інформацію.
Стандартна знижка для агентства- знижка, яка робиться в засобах масової інформації для рекламних агентів, що купують у даних ЗМІ рекламну площу або рекламний час.
Стандартні ілюстрації - готові ілюстрації на дискетах або в роздрукованому виді.
Стиль життя - спосіб життя даного людину або групи людей: їх інтереси, розподіл вільного часу, погляди і т.д.; від стилю життя залежить, як дана людина витрачає свої доходи.
Схема позиції - фраза, що просто й доступно представляє складові елементи позиції даної фірми: користь, цільовий ринок і конкуренцію: див. також Позицій.
Схема "пробна покупка - повторна покупка" - схема, по якій клієнти роблять покупки. Спочатку клієнт довідається про існування товару або послуги, потім - якщо в нього є інтерес - випробує продукт. Якщо він залишається вдоволений, повторює покупку. Ціль будь-якої фірми: якнайшвидше "пересунути" клієнтів з етапу ознайомлення й випробування продукту до етапу повторної покупки. На другому етапі витрати на рекламу менше, чим на ознайомлення із продуктом і відмінювання до першої покупки.
Товар - продукт або послуга, яку фірма пропонує на продаж. До складу товару входить також назва фірми, її графічний знак і торговельна марка товару. Товар - складова частина маркетингу-міксту.
Упакування - зовнішнє оформлення товару, зручне для використання; це може бути фізичне впакування або стиль дій у бізнесі: упакування - складова частина маркетинг-микса.
Формування стовпчиків - див. Верстка.
Художній директор (художній редактор) - кваліфікований художник, що керує творчим колективом або агентством; розробляє концепцію реклами й керує її реалізацією.
Художній портфель - зразки роботи даного художника.
Кольороподіл - у друкованій рекламі: техніка друкування кольорових ілюстрацій.
Цільовий ринок - кращі потенційні клієнти фірми; їх характеризують демографічні й психографические риси, використовувані ЗМІ, споживані товари, що й воліються переваги.
Ціна - один з пяти елементів маркетинг-міксту: розрізняють збільшену, рівну з конкурентами й знижену ціну.
Цінність ціни - звязок між ціною продукту і його цінністю у виставі клієнта. Для споживача важливо, щоб сплачена їм ціна відповідала цінності продукту і його привабливості.
Частота - скільки раз ваш клієнт побачить (почує) ваш ролик або прочитає (побачить