Динаміка реклами в Інтернеті

Динаміка реклами в Інтернеті

Ринок інтернет-реклами в Росії, на думку Е.В. Ромата, почав формуватися в 1998 р. По оцінках консалтингової компанії «Arthur Andersen»
оборот цього ринку в 1999 р. склав 2 млн. діл., в 2000 р. - 5 млн., в 2001 р. — 30 млн., в 2002 р. — 70 млн., а в 2003 р. 150 млн. діл.
В 2004 р. Рунет став лідером по темпах приросту рекламних грошей серед ЗМІ. За даними Асоціації комунікаційних агентств Росії (АКАР), обсяг інтернет-реклами в грошовому вираженні збільшився на 67%. Для порівняння – обсяг ринку реклами на телебаченні (друге місце по темпах росту) збільшився на 37%. На думку учасників ринку, Інтернет уже довів свою «рекламну заможність» і сьогодні все частіше використовується рекламодавцями як інструмент для просування товарів і послуг. Хоча методики оцінки обсягу ринку не зовсім недосконалі, уже зараз зрозуміло, що сегмент реклами в Інтернеті буде ще протягом ряду років лідирувати по темпах приросту. Поки ринок реклами в Рунете невеликий через свою молодість, але для рекламодавців він стає усе більш привабливим.