"Реклама робить нас занадто матеріалістичними"

"Реклама робить нас занадто матеріалістичними"

Критики затверджують, що реклама негативно впливає на нашу систему
цінностей, оскільки вона вселяє думку про те, що шлях на щастя лежить через прибретение речей, а не через духовний і розумовий розвиток. Реклама, говорять вони, стимулює придбання неселищем більшої кількості автомобілів, одягу, побутового техніки, чому їм це необхідно, і все це відбувається за рахунок обіцянки більш високого статусу в суспільстві й сексуальної привабливості. Вони, наприклад, указують на той факт, що мільйони американців мають по 20 і більш пару взуття, кілька телевізорів і часто більш одного автомобіля.
Відверто говорячи, в усіх нас є потреби, що виходять за межі самих основних з них: їжі, одягу й житла. Одним з переваг вільного суспільства є саме той факт, що можна вибрати ту границю, до якої ми прагнемо задовольнити свої потреби, бажання й фантазії. Деякі віддають перевагу простому життю без елегантного будинку, шикарних автомашин і закордонних поїздок, у той час як інші користуються матеріальними благами сучасного технократичного суспільства. І по обидва боки цього спектра коштують свої рекламодавці. Компанії харчової промисловості пропонують як продукти, так і зручні, готові до вживання виробу. Взуттєві підприємства виготовляють як прості сандалії, так і взуття на вихід.
Захисники реклами також указують на необхідність мати у своєму розпорядженні матеріальний комфорт, перш ніж людей одержить можливість приділити час більш високим культурним і духовним цінностям. Тому, говорять вони, увага, що приділяється матеріальним благам, не відкидає духовні й культурні цінності. Практично ж вони вважають, що створюється більш сприятливий ґрунт для розвитку таких цінностей, оскільки реалізація високих устремлінь більш імовірна, коли більш низинні, основні потреби особистості задоволені. Вони також люблять указувати на те, що за підтримки засобів масової інформації реклама доносить літературні, оперні, драматичні й симфонічні добутки до мільйонів, які ніяким іншим способом не змогли б їх побачити.