ЗАГАЛЬНІ НЕДОЛІКИ РЕКЛАМНИХ ТЕКСТІВ

ЗАГАЛЬНІ НЕДОЛІКИ РЕКЛАМНИХ ТЕКСТІВ

Сучасний покупець розумний, утворений і причепливий. Тому стиль тексту рекламного оголошення повинен відображати його смаки й цінності. Узагальнення не переконливі - споживачеві потрібна конкретна інформація для того, щоб сформувати свою думку й ухвалити рішення щодо покупки. Конкретність інформації означає відсутність таких побитих рекламних кліше, що як приголомшує, чудесний і щонайнайпрекрасніший.
Слова коштують грошей. Вартість друкованого оголошення може коливатися від 50 до 5000 доларів за слово, залежно від типу друкованого видання. При таких цінах кожне слово доводиться вважати. Слова, що не продають товар, коштують дорожче, чим слова, що продають товар, тому користуйтеся тільки такими словами, які продають товар. Уникайте недоліків, якими страждають оголошення починаючих авторів і які дратують покупців.
Туманність. Насамперед рекламне оголошення повинне бути зрозумілим, що й легко читаються. Уникайте вживати такі слова, які важко зрозуміти. Пишіть простою мовою повсякденного спілкування (див. лабораторну роботу 8-Б). Використовуйте короткі слова. Ви зможете краще передати зміст нашого повідомлення, якщо будете викладати його знайомими читачеві словами. Використовуйте короткі пропозиції. Чим довше пропозиція, тем сутужніше його зрозуміти. Зрівняєте:.
"Пилосос "Армко" почистить не тільки ваші килими й штори, він має безцінні можливості в застосуванні на таких твердих поверхнях, як вінілові, деревяні й навіть цементні статі. Ви не повірите, наскільки неймовірно гладко й безшумно ця машина рухається, залишаючи за собою блискаючу поверхню".
Пилосос "Армко" чистить килими й... штори. Він чистить статі із твердими покриттями з дерева й винила. Навіть із цементу! Пилосос "Армко" іде гладко й... тихо. Спробуйте! Ви побачите, як заблискає ваша стать".
За вашого читача борються тисячі рекламних оголошень. Чим простіше написане ваше оголошення, тем імовірніше, що саме воно буде прочитано.
ЛАБОРАТОРНА РОБОТА 8-Б Самоперевірка здатності написати зрозумілий читачеві рекламний текст
Коефіцієнт "Ганнинг Фог" допомагає визначити ваші здатності в складанні простих текстів. Цей коефіцієнт визначають так:
 1. Виберіть 5-6 уривків в 100 слів з будь-якого тексту. Накреслите таблицю із трьох стовпчиків.
 2. Порахуйте количестао слів до кінця пропозиції, ближче всього вартого до кінця вашого уривка з 100 слів (це може бути більше або менше 100) і внесіть це число в перший стовпчик.
 3. Порахуйте кількість пропозицій в уривку й внесіть отримане число в другий стовпчик.
 4. Порахуйте кількість слів, що містять три й більш складів, у даному уривку.
  Не вважайте: - Власні імена (Чикаго, Торонто, Каліфорнія, Джонатан).
- Складні слова, утворені із двох слів (природоохрана).
- Слова, що мають три склади за рахунок додатка суфіксів (, що жертвує).
 1. Внесіть отримане число в третій стовпчик.
 2. Підрахуйте суму в кожній зі стовпчиків.
 1. Обчислите середнє число слів у пропозиції; розділите загальне число слів (перший стовпчик) на загальне число пропозицій (другий стовпчик).
 2. Обчислите середнє число трискладових і більш довгих слів; розділите загальне число, отримане в третьому стовпчику, на число уривків.
 3. Складете два отримані середні значення, потім помножте на 0,4. У результаті ви одержите коефіцієнт Фога, що показує ступінь складності тексту для читача.