Побудова квази-міфу

Побудова квази-міфу

Крім глибинних «природніх» міфів, у суспільній підсвідомості «живуть» і штучно вибудувані, спеціально створені (у тих або інших рекламних цілях) квази-мифы. Структурно вони подібні «природнім» міфологічним архетипам і ґрунтуються саме на них:.
1) персонажі; 2) простір дії; 3) диспозиція що брав участь у дії чинностей; 4) мета й послідовність взаємодії учасників; 5) магічні помічники.
У якості останніх розглядаються самі рекламовані товари, тому що з ними звязані якісь які мається на увазі сверхценности (молодість, чинність, краса, здоровя, престиж і т.п.). Усі окремі образи строго фіксуються в рекламній кампанії, як і порядок їх взаємодії — за допомогою озвучування, оформлення й оговаривания. У цьому випадку на тлі міфологічного дійства, що розгортається, товар представляється підсвідомості споживача як агент присутності якихось надособистих сверхсил, який життєво необхідний героєві міфу (з яким споживач себе звичайно й ототожнює, навіть не підозрюючи про це). Прикладами такого роду міфів стали програма СОИ й катавасія з « озоновою дірою». Можна використовувати психоаналітичну й сценарно-аналітичну інформацію про глибинні міфи людини, можна опиратися на дані культурологів і традиціоналістів (Генон, Элиаде, Эвола й інші). Дуже важливо персоніфікувати товар, тобто додати йому якості субєктивності. Цьому, зокрема, служить « брэнд-нэймс» — товар стає учасником діалогу зі споживачем.