Визначення концепції на основі практики

Визначення концепції на основі практики

Опис того, що робить PR на практиці, є іншим способом визначення функції паблик рилейшенз. Одна з найбільш наполегливих спроб "операційного" визначення звязків із громадськістю була почата
одним з декількох комерційних інформаційних бюлетенів, присвячених паблик рилейшенз. Зверніть увагу на те, як це визначення описує дія PR в організаційних структурах.
Зустрічаються буквально сотні визначень, автори яких намагаються схопити суть паблик рилейшенз, перераховуючи найважливіші види діяльності, що становлять основу практики PR. Покійний д-д- р Рекс Ф. Харлоу (Rex F. Harlow), довгий час колишній не тільки великим ученим-теоретиком, але й видатним практиком в області паблик рилейшенз, зібрав визначення паблик рилейшенз, що зявилися в пресі з початку століття по 1976 р., виявив найважливіші елементи в кожному із цих визначень і класифікував їхні основні ідеї. Він мав намір показати, чому ж насправді є звязки із громадськістю, а не чому вони займаються. Проаналізувавши 472 визначення, він, однак, сформулював визначення, яке включає як концептуальні, так і операційні елементи.