Епоха природніх механізмів передачі інформації.

Епоха природніх механізмів передачі інформації.

Вона містить у собі перехід від тваринних комунікацій до простих людських комунікацій, опираючись при цьому винятково на біологічні механізми, даровані людині, природою. При цьому для передачі інформації використовувалися лише природні комунікаційні канали.
це канали, що використовують уроджені, природно властиві хомо сапиенс кошту для передачі значеннєвих повідомлень у фізичному просторі. Таких каналів два: невербальний (несловесний) і вербальний (словесний).
канал — найдавніший з комунікаційних каналів, що виник у ході біологічної еволюції задовго до появи людини. Він являє собою спадщина зоокоммуникации, властивої вищою тваринам. Утримування зоокоммуникации — демонстрація переживаних емоційних станів — гнів, біль, страх і т.д. Тваринами використовуються звукові сигнали, пози, рухи, що нагадують жести. Наприклад, щеня виляє хвостом, коли він задоволений, притискає вуха й вискалює ікла, коли причиняється сердитим. Разом з тим, зоокоммуникация дозволяє не гуманоидам провадити досить складну виробничу діяльність, зокрема це справедливо для колективних комах. Невербальний канал активно використовується в процесі мікрокомунікації між людьми, особливо в побуті.