ЯК ЗНАЙТИ "СВОЄ" РЕКЛАМНЕ АГЕНТСТВО

ЯК ЗНАЙТИ "СВОЄ" РЕКЛАМНЕ АГЕНТСТВО

Пошуки рекламного агентства слід почати з розпитів знайомих бізнесменів. Хтось із них, безумовно, підкаже, де перебуває агентство, що спеціалізується на обслуговуванні невеликих фірм, і поділиться власним досвідом спілкування з рекламними агентствами.
Торговельні представники місцевих радіо- і телевізійних станцій теж можуть вам кого-небудь порекомендувати. Однак тримаєте вухо востро. Рекламні агенти місцевих ЗМІ часом ставляться до діяльності рекламних агентств необєктивно, і можуть повести вас від гарного агентства, порекомендувавши досить сумнівну установу, основну гідність якого тільки в тому, що воно співробітничає з газетою або радіостанцією, у якій трудиться сам рекомендуючий.
Якщо ніхто з ваших знайомих так нічого й не підказав, спробуйте пошукати що-небудь підходяще по телефонній книзі. Подзвоните в кілька агентств і запитаєте, які послуги вони можуть запропонувати (провадять макети й ролики, купують для клієнтів рекламну площу й час і т.д.), і на обслуговуванні яких фірм спеціалізуються. Якщо на яке-небудь питання, що цікавить вас, ви почуєте "ні", попросите порекомендувати яке-небудь інше агентство.
Ви повинні знайти агентство, яке пропонує весь набір потрібних вам послуг. А якщо ні, то зрештою вам доведеться самим розшукувати різних фахівців, що, зрозуміло, вам зовсім ні до чого. Гарне рекламне агентство повинне вміти:.
· розробляти рекламну стратегію;.
· писати рекламні тексти;.
· становити проект реклами;.
· випускати друковану рекламну продукцію;.
· готовити рекламні радіо- і відеоролик;.
· купувати рекламну площу й ефірний час;.
· провадити загальну координацію й планування рекламної дійсності, розробку бюджету;.
· займатися непрямою рекламою (publik relations).
Не всі ці питання вирішують співробітники агентства. У його штаті, як правило, працюють тільки автори рекламних текстів, дизайнери, а також посередник, що розміщає рекламу в ЗМІ. Лише деякі з рекламних агентств мають у штаті професійного фотографа, студію звукозапису й устаткування, необхідне для якісного запису відеоматеріалів. Однак гарне рекламне агентство завжди співробітничає з фахівцями, що виконують аудио- і відеозапис. Навіть агентства з більшими можливостями часто залучають до роботи, крім штатних співробітників, "вільних художників" - авторів текстів, дизайнерів, художників.
Оцінюючи персонал рекламного агентства, не ламайте голову над проблемою "А чи зможуть вони самостійно виконати все, що потрібно?", а краще задайтеся питанням: " чи Співробітничає агентство з людьми, які зможуть зробити вашу рекламу?". Якщо агентство і його позаштатні співробітники працюють у тісному контакті, то ймовірність, що результати їх роботи задовольнять вас, досить велика.
Крім того, розшукуючи рекламне агентство, ви повинні задавати собі такі важливі питання:.
- Охоче чи й чи відкрите агентство йде на розмову про оплату своїх послуг? - чи Подобається вам стиль оголошень, які агентство вже зробило? - чи Подобаються вам ці люди? чи Почуваєте ви себе комфортно в спілкуванні з ними? - чи Охоче вони пояснюють, чому прийняли саме таке, а не інший розвязок? - чи Легко вони погоджуються для того, щоб ви брали участь у роботі над пошуком рекламних ідей для вашої фірми? (деякі рекламодавці не надають цьому рівно ніякого значення, тому що вважають, що агентство, що не має досвіду роботи в певній галузі, здатне запропонувати зовсім нові, свіжі й оригінальні підходи.
- чи Працює агентство з вашими безпосередніми конкурентами? Якщо так, то побоюйтеся конфліктів.
Ви повинні також довідатися, хто з персоналу агентства буде постійно займатися вашою фірмою. Ця людина ( у деяких агентствах його називають координатором проекту) надовго ввійде в коло ваших партнерів по бізнесу, і дуже важливо, щоб відносини між вами будувалися на взаємній довірі. І що ще важливіше, ця людина повинен уміти ясно й образно викладати свої думки.
Поговорите із двома-трьома агентствами. Задавайте.
важкі запитання - такі, які задавали б кожному, хто прийшов влаштовуватися на роботу у вашу фірму. Змусьте їх "поворухнути звивинами", задаючи питання про слабкі сторони й професійних провалах. Запитаєте, що вони стануть робити, якщо ви будете наполягати на своїй ідеї рекламування, яка їм, фахівцям, здасться "маренням сивої кобили"? Ознайомтеся з попередніми їхніми роботами й зясуєте, чому вони використовували саме цю, а не іншу ідею?.
Якщо всі відповіді вас задовольнять, попросите дати вам координати фірм, що були раніше або агентства, що є в цей час клієнтами. Подзвоните в названі фірми й попросите дати відгук про дане рекламне агентство Дійсно чи його діяльність була настільки успішної, як вам представили? Зупинивши вибір на тому або іншому агентстві, дайте йому пробне завдання, щоб побачити, яке во