ЧОГО ОСТЕРІГАТИСЯ ПРИ КОНТАКТАХ З АГЕНТСТВАМИ

ЧОГО ОСТЕРІГАТИСЯ ПРИ КОНТАКТАХ З АГЕНТСТВАМИ

Реклама "зациклена" на зовнішньому вигляді. Образ. Стиль. Презентація. Сприйняття. Реклама більше концентрується на тому, як щось виглядає, чому на тому, що воно являє собою в дійсності. Іноді рекламні агентства стають жертвою такого підходу.
Більша частина людей реклами - це вершки бізнесу. Працювати з ними легко, вони ввічливі й розкуті. Найімовірніше, у вас залишаться від роботи з ними самі приємні враження. Однак можуть зустрітися виключення, про яких слід памятати.
Остерігайтеся агентств, для яких отримані нагороди - більший привід для гордості, чому дійсні результати їх роботи. У рекламі більшість нагород дається творцям за здатності й талант, а не за збільшення оборотів. Зустрічаються агентства, головна мета яких - обвішати стіни офісу дипломами й грамотами. Гарне агентство може одержувати безліч нагород, але зосереджується на ваших цілях, а не на перемогах у конкурсах.
Остерігайся занадто великого для вас агентства. Якщо таке агентство шукає клієнтів, виходить, воно тільки що втратило великого замовника й прагне одержати замість декількох менш великих, щоб у такий спосіб відновити доходи. Спочатку його співробітники будуть сама любязність. Ви скажете собі: "Ого! Але ж саме агентство Х зацікавлене в роботі із мною!" Однак як тільки агентству Х перепаде більше замовлення, ви виявитеся першим, кого виставлять за двері.
Остерігайтеся агентств, що виставляють себе напоказ. Припустимо, вас запросили на співбесіду із приводу можливого співробітництва директорів трьох агентств. Двоє з них принесли свій звичайний портфель зразків і пропозицій. Нарешті зявляється третій у компанії шести співробітників, з рекламним відеороликом свого агентства, пляшкою шампанського, коробкою швейцарського сиру, сотнею сріблистих кульок і готовою рекламною кампаніями, представленої в ескізах, що й тільки й чекає вашого затвердження. Вони беруть вас боєм - і ви, звичайно, вибираєте їх. На тому, однак, усі й кінчається. Більше ви їх не побачите. Їхнім занадто забавляє процес завоювання клієнтів, щоб вони захотіли допрацьовувати тексти, купувати в ЗМІ час і місце й займатися іншою рутиною...
хто Є хто в РЕКЛАМНОМУ АГЕНТСТВІ.
Коли ви благополучно минете всілякі підводні рифи й виберете підходяще агентство, познайомтеся з тими, хто буде вас обслуговувати. От ці фахівці.
Координатор проекту ( у деяких рекламних агентствах він може називатися фахівцем з реклами і т.д.) - це людей, що контактує з вами від імені агентства й координуючий усю роботу, виконувану для вас агентством. Координатор допоможе вам розробити стратегію фірми й визначити її позицію. Він буде вислухувати ваші зауваження й передавати їх іншим співробітникам, представляти вам ескізи й макети, бути присутнім на натурних зйомках, щоб переконатися, що все йде відповідно до плану, керувати творчим колективом. Координатор представить вам рекламний бюджет і порекомендує ЗМІ.
Хоча координатор проекту - працівник агентства й у цій якості повинен підтримувати ідеї й розробки рідної установи, він буде опікуватися й про ваші інтереси. Згодом він добре довідається ваші пристрасті й зможе вчасно сказати творчому колективу:" Про ні, це занадто крикливо на смак клієнта" або " Ні, це, мабуть, надто витончено". Він також зможе пояснити агентові, що розміщає рекламу в ЗМІ, чому ви, приміром, віддаєте перевагу радіо, а не телебачення, і журнали, а не газети.
Художній директор (художній редактор) він вирішує, як будуть виглядати ваші оголошення, брошури, ролики і т.д. У більших агентствах художній директор керує колективом художників і дизайнерів, у маленьких - може бути єдиним художником, який і буде працювати над вашим замовленням.
Автор рекламних текстів - разом з художнім директором розробляє ідею вашої реклами, а потім підбирає підходящий текст - для заголовків, основної частини, сценарію, рекламної статті і т.д.
Координатор, художній директор і автор текстів - кістяк колективу, який буде працювати над вашою рекламою. Ці люди будуть дуже тісно співробітничати з вами. Можливо, ви зустрінетеся з ними на робочих засіданнях, на яких розробляються концепції реклами, і напевно зустрінетеся, коли на ваше затвердження представлять готову рекламу.
Ви можете також зустрітися (хоча й необовязково) з посередником - агентом, що розміщають рекламу в ЗМІ (англ. media buger) - у газетах, журналах, на радіо й телебаченні. Збройний каталогами газет і журналів, калькулятором і, залежно від можливостей агентства, олівцем або компютером, агент аналізує вартість оголошень в окремих ЗМІ, склад їх аудиторії, обробляє ваш рекламний бюджет і, нарешті, здійснює покупку рекламного часу й місця.
У більших агентствах посередники працюють під контролем керівників відділів по звязках зі ЗМІ, у маленьких конторах - трудяться самостійно. Однак їх робота укладається тільки в покупці в ЗМІ рекламного місця й часу - вони не розміщають у ЗМІ матеріалів, що не є рекламними, і не представляють агентства в конта