ЯК СПІЛКУВАТИСЯ ІЗ ТВОРЧИМ КОЛЕКТИВОМ

ЯК СПІЛКУВАТИСЯ ІЗ ТВОРЧИМ КОЛЕКТИВОМ

Незалежно від того, чи працюєте ви з координатором проекту або безпосередньо із творчими співробітниками, ви можете допомогти агентству розробити цікаву, корисну для вашого бізнесу рекламу, що повністю влаштовує вас.
Із самого початку предявите колективу схему позиції вашої фірми. Якщо ви ще не склали її, зробіть це в агентстві, за допомогою його співробітників. Схема позиції - центр ваги, навколо якого все буде обертатися. (Необхідні відомості про схему позиції можна знайти в главах 1 і 2.).
Попросите координатора проекту представити вам опис рекламної стратегії. Цей документ, що враховує позицію фірми й мети рекламної кампанії - основа діяльності всіх, хто буде займатися рекламуванням вашої фірми. Координатор, художній директор, автор тексту й рекламний агент повинні мати його. Саме на цьому документі повинні ґрунтуватися все без винятку розвязку фірми, що стосуються вашої.
Попросите, щоб творчий колектив "видав на-гора" три-чотири ідейки. Працювати з агентством, що пропонують обмежитися однієї, не варто. Якщо ж ви самі запропонуєте задовольняти однієї ідеєю, ґрунтуючись при цьому на фінансових міркуваннях, вам можна порекомендувати взагалі не турбувати рекламне агентство. Якщо у вас є свої творчі міркування, поділитеся ними із працівниками агентства, а якщо вам зовсім необхідно використовувати якусь конкретну ідею, скажіть про цей відкрито. Співрозмовники також відкрито відповідять, чи зможуть вони її реалізувати. Досить часто недосвідчені клієнти навіть не віддають собі звіту, є чи в них які-небудь міркування із приводу виду майбутньої реклами їх фірми. Звідси - малоприємні бесіди, начебто наведеної нижче, які час від часу мають місце:.
-Я не знаю, чого саме прагну. Що ви можете запропонувати? Координатор пропонує.
- Немає. Це не годиться.
- А чого б ви прагли? У якому напрямку нам працювати над вашою рекламою? - Не знаю. Ви фахівці. Просто зробіть що-небудь інше.
Можливо, вам знадобиться гарненько помізкувати, щоб зясувати, яку концепцію ви підсвідомо прагли б реалізувати. Зробіть це ретельно й не кваплячись, можливо, у результаті виявиться, що вихід, казавшийся вам єдиним, насправді тільки один з багатьох способів реклами, причому далеко не найкращий.
Намагайтеся проявляти терпимість при зіткненні із властивої всім творчим людям певного роду зухвалістю. Помніть, що вони повинні будуть вивернути свою душу навиворіт, розробляючи, для вас небачено геніальні ідеї. На стіл ляжуть не тільки малюнки й тексти, але й щось більше - плоди чийогось безсонного натхнення. Тому будьте поблажливіше й, можливо, зайво нервозної реакції на ваші зауваження.
Однак не варто впадати в крайність і принижувати себе. Якщо художній директор або автор текстів скажуть вам, що їх розвязок - єдине правильне, або обуряться тим, що вам не по душі їх концепція, не дратуйтеся й не злитеся. Ставте конкретні запитання; добийтеся конкретних пояснень, чому вони вважають саме свою ідею настільки плідної. Вимагайте, щоб вам довели, що вона дійсно буде впливати на ваших клієнтів, зміцнить вашу позицію або побільшає обороти продажу. Якщо вони не зможуть дати відповідь, те, імовірно, визнають свою неправоту й відмовляться від задуму. Якщо ж розсіють ваші сумніви, можливо, ви захочете прислухатися до їхніх доводів. Повага до чужої думки - принцип, якого повинні дотримуватися все. У кожного, зрозуміло, своє бачення вашої майбутньої реклами. Однак жодного проекту не варто відкидати сходу, кожна точка зору заслуговує того, щоб небагато подумати над нею й спробувати глянути неупереджено, " свіжим оком". Можливо, ідея, пропонована професіоналами, дійсно відкриває нові обрії мислення? Можливо, вона насправді краще відображає рекламну стратегію вашої фірми?.
Гарне агентство завжди може пояснити, чому пропонує саме це. А гарний клієнт не завжди погоджується із представленою концепцією, але завжди вислу