ПРИЙМАННЯ НЕПРЯМОЇ РЕКЛАМИ

ПРИЙМАННЯ НЕПРЯМОЇ РЕКЛАМИ

Непряма реклама надає великий простір вашій уяві. Дії в цій області можуть бути найрізноманітнішими. Найчастіше зустрічаються і є найбільш ефективними:.
-> повідомлення й інформаційні пакети для преси; -> статті в галузевих або споживчих журналах; -> виступу на радіо й телебаченні; -> виступу на зборах, у школах і т.д.; -> організація курсів і семінарів у своїй фірмі (або на теми, повязані з фірмою); -> участь у суспільному житті.
Повідомлення для преси.
Повідомлення для преси - стаття інформаційного характеру, підготовлена вами, співробітниками вашої фірми або вашим агентством і розіслана в ЗМІ. Ви найняли на роботу дуже важливого для фірми фахівця? Розішліть повідомлення. Розширили своє бюро? Розішліть повідомлення. У фірми зявився новий значний клієнт? Розішліть повідомлення. Починаєте продаж зовсім нового продукту? Розішліть повідомлення. Організуєте конференцію? Розішліть повідомлення. Так ви не дасте забути про свою фірму.
Повідомлення можна розіслати також і у відповідь на зовнішні події. Якщо результати недавньої перевірки в школах вашого міста показали, що учні зовсім не знають географію, а ви саме продаєте компютерну гру, що допомагає у вивченні цього предмета, не втрачайте часу - розішліть про це повідомлення в місцеві газети. Простежите тільки, щоб ваше повідомлення гарне узгодилося із загальною ситуацією. У повідомленні можна додати, що ви найближчим часом організуєте семінар на дану тему повідомлення або безкоштовно роздаєте копії програмного забезпечення - додайте все, що збільшує інформаційну цінність повідомлення.
Не розсилайте повідомлення, якщо у вас недостатньо інформації - інакше кажучи, говорите тільки в тому випадку, якщо вам їсти що сказати. "Мер уважає, що місцеві фірми беруть активну участь у житті міста", - це інформація. " Іван Іванов затверджує, що місцеві фірми - найкращі в бізнесі" - це не інформація, якщо тільки Іван Іванов - не відомий політик і не рок-музикант.
От кілька рекомендацій, як приготувати повідомлення для преси.
1. Найважливіше в повідомленні - перша фраза. У ній або принаймні в першому абзаці, повинне бути коротко передане втримування всього повідомлення. Заінтригуйте журналіста. Втомлений редактор може втратити інтерес, якщо йому доведеться занадто довго вникати в суть ваших писань. Альтернативний варіант: якщо ви не прагнете починати своє повідомлення сухою констатацією факту, почніть його з оригінальної, незаяложеної, "зацепистой", "хльосткої" фрази, яка настільки заінтригує редактор, що він мимоволі буде читати далі.
2. Основну інформацію потрібно подати відповідно традиційним журналістським канонам: "Хто, що, де, коли, скільки". ( Наприклад: "Учора, 15 вересня 1995 року пані Ганна Новак зборами директорів фірми була вибрана віце-директором 000 "Меблі Білорусь".
3. Повідомлення повинне містити інформацію, а не прикриту рекламу. Ви можете підкреслити гідність продукту, але тільки конкретно й у строгій відповідностях з фактами. Не пишіть: "Нова конструкція: ємність із вмонтованим ножем для сиру - сама зроблена із усіх існуючих пристосувань!" Це реклама чистої води - притім не із самих гарних (див. главу 4). Краще напишіть: "Нова конструкція: ємність із вмонтованим ножем для сиру виключає безладдя на кухонному столі й ризик харчового отруєння". Можете привести чиюсь думку на цей рахунок - але тільки якщо ця думка щиро й ви заручилися згодою на його оприлюднення: "Пані Ірина Мальчевская сказала: "Це дуже зручний прилад, я задоволена, що його купила". Такого типу затвердження не повинні належати вам, членам вашої родини, співробітникам фірми.
4. Якщо ви не знаєте, як писати повідомлення, прочитайте місцеві газети й напишіть у такому ж стилі.
5. Повідомлення повинне бути видрукуване на вашому фірмовому бланку через 1,5-2 інтервалу. У повідомленні поміщають дату написання, прізвище й телефон особи, яка може дати додаткову інформацію. Якщо ви прагнете, щоб подальші контакти преса мала з вашим агентством, скористайтеся фірмовими бланками агентства.
6. Деякі журналісти віддають перевагу, щоб вступники до них у редакцію повідомлення не перевищували обсягу однієї стандартної машинописної сторінки. Але, у принципі, повідомлення повинне містити рівно стільки рядків, скільки потрібно, щоб передати всю інформацію - ні рядком більше й ні рядком менше. Професіонали в цій області часто створюють трьох- і четырехстраничные повідомлення, зроблені по композиції й информационно ємні. Якщо ви не певен у своїх літературних здатностях або в інформаційній цінності свого рядка, обмежтеся коротким повідомленням. Де це можливо, до комюніке потрібно прикласти якісну чорно-білу світлину. Якщо ви розсилаєте комюніке в журнали, заздалегідь довідайтеся, які їхні вимоги до ілюстрацій (позитив або негатив, кольорові або чорні).
8. Направляйте своє повідомлення певній людині ( наскільки це можливо). Адреса "Панові Іванову, редактору відділу міських новин" виглядає краще, чим адреса "Редактору відділу міських новин"; у свою чергу останній переважніше, чим "Редакції газети "Новини".
Статті в галузевих або споживчих журналах.
Журнали завжди потребують цікавих статей. Особливо це стосується галузевих і не дуже великих споживчих журналів. Ви здивуєтеся тому, як охоче в їхніх редакціях розмовляють із людьми, які можуть писати цікаві, інформативні статті. Тут мова йде не про повідомлення для преси, а про справжні статті, написані цікаво й уміло, у яких аналізуються ті або інші явища, даються рекомендації і т.д.
Якщо, приміром, ваша фірма займається виявленням.
радону в приміщеннях, ви можете написати про шкідливий вплив на людей радонового випромінювання й про прилади, за допомогою яких це випромінювання реєструється. Якщо ви -власник оранжереї, присвятите статтю (або навіть цикл статей) різним рослинам. Власник художнього салону може розповісти про народні промисли, будівельник - про утеплення будинків, антиквар - про нумізматику і т.д.
Навіть якщо ваш бізнес носить винятково локальний характер, статті про вас або написані вами, що зявилися у великому загальнонаціональному виданні, відразу ж побільшають вашу вагу в суспільстві й зроблять вас визнаним експертом. Якщо ви помістите вирізку з такою статтею на видному місці у вашій конторі й не забудете прикласти її в найближчий інформаційний пакет, це напевно не ушкодить вашій фірмі. Однак для того, щоб безпосередньо впливати на результати продажу, намагайтеся писати в місцеву пресу.
Для початку пошліть в обране видання лист на фірмовому бланку з докладною пропозицією або ж переговорите з редактором по телефону.
Ви одержите один із трьох можливих відповідей: "Шкодую, але нас це не цікавить" - у цьому випадку слід подзвонити в наступну у вашому списку газету, "Дуже добре, з нетерпінням чекаємо вашої статті" - і ви відразу ухвалюєтеся за справу; "Надішліть, будь ласка, короткий опис, на підставі якого наш журналіст напише статтю", - і отут ви вільні погодитися чи ні.
Редактор розвяже, чи буде ваша стаття використана, тільки після того, як одержить повний текст. Поки розвязок не прийнятий, жодна зі сторін не несе стосовно іншої ніяких зобовязань, однак уважається неетичним пропонувати ту саму статтю в кілька видань одночасно.
Ви повинні знати, що помістити в журналі статтю, яка принесе вам користь, -це щось принципово інше, чому старання автора продати свою статтю за гроші. Ви взагалі не повинні розраховувати, на гонорар від газети; редакції добре відомо, що поширення інформації допомагає вам тією самою мірою, у якій ви допомагаєте редакції, надіславши статтю. До того ж, у журналах часто редагують статті, приводячи їх до свого стилю, або використовують отримані відомості у своїх цілях.
Був випадок, коли в якійсь фірмі витратили кілька місяців на підготовку статті про свій новий товар і виготовлення професійних світлин, які показували його в дії ( мова йшла про будівельну техніку). Статтю відправили в один із самих серйозних і солідних галузевих журналів. Журнал використовував знімки й крохи з отриманої інформації, але навіть не дав назви техніки, а саму фірму згадав тільки в підписі як власника світлин.
Незважаючи на те що стаття, по суті, не зявилася, фірма однаково була дуже задоволена. Навіть маленьке згадування дуже коштовне, якщо ви знаєте, що його побачать ваші клієнти. Крім того, знімки, використані редакцією, зміцнили контакти між фірмою й редакцією, що служить заставою більш продуктивних згадувань у майбутньому.
Якщо ви прагнете бачити опубліковану статтю про свою фірму, але не вірите у свої журналістські можливості, можете залучити до роботи рекламне агентство непрямої реклами або незалежного автора, який під вашим керівництвом напише потр