ТЕЛЕІ- І РАДІОВИСТУПИ

ТЕЛЕІ- І РАДІОВИСТУПИ

Ваша поінформованість і компетентність, які дозволили вам опублікувати статтю в пресі, можуть зробити з вас зірку місцевого екрана й радіоефіру - або навіть зірку загальнонаціонального масштабу, якщо тільки вам властиві почуття гумору, чарівності й уміння триматися перед аудиторією або ж просто у вас у запасі є дуже цікава тема для розмови .
Насамперед, складіть список тілі- і радіопередач, розрахованих на ту аудиторію, до якої ви прагнете "достукатися".
Вам доведеться переконати телебачення й радіо, що ви є експертом у важливій темі й здатні цікаво розповідати про неї. Якщо можете, пошліть у редакцію інформаційним пакет, що містить крім усього іншого, список ваших попередніх виступів у пресі, написаних вами статей і т.д. Покажіть, що ви вмієте виступати й принесете користь редакції, і назвіть теми, які вам хотілося б обговорити в ефірі. Через тиждень-дві подзвоните в редакцію.
Якщо у вас ще немає статусу "експерта", "мэтра" або "акули бізнесу", і ваше імя ще не гримить, спробуйте звязатися зі співробітником редакції, яким займається підготовкою виступів різних фахівців і представте свою ідею так, щоб вона його захопила. Наприклад, у такий спосіб; "Моє агентство по торгівлі нерухомістю знає пять простих способів, завдяки яким кожний, хто продає будинок або квартиру, може одержати за неї суму, на 15% вище середньої". Або так: "У нашій школі розроблена методика читання, що дозволяє учням за рік освоювати програму чотирьох класів".
Властиво, ваша поінформованість може стосуватися не тільки вашої професійної діяльності. Феноменальне знання історії й статистики футболу й участь у звязку із цим у спортивній передачі зовсім не перешкодять роботі вашого автосалону або книгарні. Це тільки нагадає людям, який ви ерудований, комунікабельний і шановний бізнесмен.
Сутужніше всього почати. Потім, коли прийде популярність, вас будуть навперебій запрошувати в усі програми, а репортери - осаджувати проханнями прокоментувати новини.
Виступу на зборах, у школах і т.д.
Скористайтеся своїми ораторськими здатностями й організуйте собі стільки виступів на різних суспільних заходах, на скількох зможете виступити.
Запропонуєте школам своя участь у програмах професійної орієнтації старшокласників. Ви можете також вести додаткові курси в освітніх установах. Одна із кращих ідей - виступу на зборах профспілок, суспільства захисту прав споживачів, торгово-промислової палати і т.д. Члени цих організацій знають один одного й, якщо ви зробите необхідне враження, сприятливу думку про вас розійдеться дуже широко.
Організація семінарів і курсів у своїй фірмі.
Якщо ви власник, магазину, організація в ньому курсів для клієнтів завжди буде дуже своєчасною. Курси - не тільки прекрасна непряма реклама, але й дуже діючий інструмент, що множить оборот фірми: той, хто прийде у ваш магазин, щоб довідатися щось нове на курсах, залишиться й для того, щоб купити товар.
Реклама курсів, можливо, обійдеться вам недорого або навіть нічого не буде коштувати, оскільки місцеві ЗМІ часто розміщають інформацію про курси за пільговою ціною або безкоштовно. Якщо ви не маєте часу або кваліфікації, щоб викладати на курсах самостійно, налагодьте контакти зі своїми постачальниками. Серйозні постачальники охоче надсилають своїх торговельних представників для роботи на курсах.
Якщо ваша діяльність не повязана з роздрібною торгівлею, ви можете організувати курси в конференц-залі вашого підприємства або в орендованому приміщенні. Ще кращий вихід - організація курсів у місцевому Будинку культури, де є можливість для проведення широкого набору занять - від курсів іноземної мови до школи бальних танців або кулінарії. Будинок культури може також зайнятися рекламуванням курсів; ви при цьому придбаєте розташування курсантів і, імовірно, від душі повеселитеся.
Участь у суспільному житті.
Повінь позбавила даху кілька сіл, і місцевий магазин безкоштовно послав потерпілим продукти й теплі речі. Пожежа вщент знищила будинок, і місцевий універсам безкоштовно передав комплекти одягу для дітей з постраждалих родин. Трохи агентів у справах продажу автомобілів купили за свій рахунок автомобіль і подарували знаменитому рятувальникові, що став інвалідом.
Трагедії, происшедшие.
з волі стихії, случаючи або по злому наміру, волають до вашої великодушності. Великодушність ніколи не залишається без дяки - дякою людей у цьому випадку буде прекрасна думка про вашу фірму.
Крім настільки драматичних випадків у повсякденному житті є безліч оказій для добрих справ. Можливо, у найближчому парку потрібні нові ослони? Не має потреби чи притулок для кинутих дітей у свіжих овочах і фруктах? Може бути, у будинку старих придалася б вовняна пряжа, з якої жінки похилого віку могли б вязати светра й носки? Чим би ви не займалися, поле благодійної діяльності завжди дуже широко.
Гарні плоди приносить робота в місцевих громадських організаціях. Однак не варто виступати в них винятково з корисливих міркувань, розраховуючи на вигоду від непрямої реклами. Люди швидко розкусять ваші дійсні наміри, і репутація фірми може навіть серйозно постраждати. Однак якщо ви дійсно прагнете взяти участь у суспільному житті, те це, безперечно, зміцнить позицію вашої фірми, і гроші, призначені на рекламу, ви зможете пустити на інші мети.
4. Розробіть список контактів, потрібних для непрямої реклами.
Якщо ваші плани в області непрямої реклами обмежуються контактуванням з місцевими ЗМІ, список контактів, потрібних для непрямої реклами, легко скласти, подзвонивши в редакції. Можливо, потрібні прізвища ви роздобудете в місцевій бібліотеці, торгово-промисловій палаті, рекламному агентстві, агентстві непрямої реклами або навіть у розмові зі знайомим підприємцем. Досить імовірно, що вам зможуть допомогти й рекламні агенти ЗМІ.
Якщо ж вашими планами передбачається завязування більш широкого кола знайомств, адреси, телефони й додаткову інформацію можна побрати з каталогів ЗМІ й довідників, про яких мова вже йшла.
Незалежно від того, з якого джерела ви берете адреси, регулярно обновляйте інформацію. Журналісти схильні часто міняти місце роботи, перевірте, чи знайшло відбиття ця обставина у вашому списку. А ще журналісти досить уразливі - постарайтеся не зачепити їх, звертаючись