РЕЙТИНГ РАДІОСТАНЦІЙ: чи так він важливий ?

РЕЙТИНГ РАДІОСТАНЦІЙ: чи так він важливий ?

Незважаючи на видимість науковості, дослідження популярності окремих радіостанцій часто дають фіктивні результати, оскільки ведуться по стількох різним параметрам, що практично будь-яка радіостанція може з повною підставою заявити про перше місце але тому або іншому показнику.
"Радіо XVZ з 10 до 15 годин найбільше популярно серед жінок у віці від 24 до 49 років". Привабливо звучить, правда? Однак перш ніж викласти "радіо XVZ " увесь свій рекламний бюджет, непогано ознайомитися з абсолютними цифрами. На невеликому рекламному ринку "найбільша популярність" може означати, що радіостанцію слухають 250 жінок! А скільки з них не обертають на рекламу ні найменшої уваги?.
Щоб довідатися, хто дійсно слухає ваші рекламні оголошення, варто було б провести незалежне дослідження, яке б стосувалося всіх радіостанцій на даному ринку. На заході такі дослідження проводить фірма "Эй. Си. Нельсен і Компани". Вона показує віковий і підлоговий склад радіоаудиторії, сегментирует щотижня згідно зі спеціалізацією радіостанцій і лише потім показує, скільки слухачів у кожному з них у рамках окремих сегментів. У країнах СНД незалежні дослідження такого рівня до останнього часу не проводилися, однак, імовірно, дуже скоро ситуація зміниться.
Що ж можна зробити в цей час? Кращий спосіб прояснити ситуацію - проанкетировать клієнтів. Ви не тільки одержите актуальні дані, але до того ж будете мати відомості, яких ніяке формальне дослідження радіоаудиторії не дасть.
Коментарі клієнтів "слухаю, тому що мені подобається голос провідного", або "завжди виключаю радіо відразу після прогнозу погоди", або " відтоді, як викинули з роботи того ведучого із приємним голосом, я взагалі не слухаю радіо ХУ2" допоможуть вам не тільки визначити, що і як часто люди слухають, але й зрозуміти, чому і як реагують на передачі. Цю інформацію ви можете використовувати при покупці ефірного часу.
9. КІЛЬКА ЗАСТЕРЕЖЕНЬ.
Ні в якому разі не можна купувати час у якої-небудь радіостанції тільки тому, що її диктор - ваш колишній однокласник, або тому, що по неділях ви відіграєте у футбол разом з її рекламним агентом. Майбутність вашої фірми в занадто великому ступені залежить від вашого рекламного бюджету, щоб витрачати його на догоду мінливим поняттям про товариські обовязки.
Не дозволяйте також яким-небудь способом загрожувати вам або давити на вас - а найдуться рекламні агенти, які підуть на це! Помни- ті, що вирішуєте ви, а рекламний агент діл- дружин тільки допомогти вам. Рекламний агент, який зневажливо озивається про конкурентів, юлит, увиливает від прямих відповідей, намагається змусити вас купити більше часу, чому вам потрібно, яким постійно зявляється у вас без повідомлення, незважаючи на те що ви просили попереджати про прихід дзвінком, який доставляє вам які-небудь турбот, імовірно, представляє радіостанцію, у чиїх послугах ви й так не бідуєте. Якщо, однак, ви прагнете рекламуватися саме на цій радіостанції, подзвоните її директорові й попросите надіслати ін