ЖУРНАЛИ Й ПЕРІОДИЧНІ ВИДАННЯ

ЖУРНАЛИ Й ПЕРІОДИЧНІ ВИДАННЯ

Кому рекомендується рекламуватися в журналах?.
Найбільш відомі журнали звернені до широкого кола читачів, однак більша частина журналів адресована дуже строго певним групам читачів. Тому такі видання - прекрасний рекламний кошт для підприємств, цільові ринки яких чітко обкреслені й (або) займають більшу територію.
Підприємство, що провадить музичні інструменти, майстерня художньої вишивки, заочні курси іноземних мов - усі ці фірми можуть із успіхом рекламуватися в журналах.
Оскільки з моменту підписки номера до друку до виходу журналу у світло проходить досить багато часу, реклама в журналах - для терплячих фірм, яких більше цікавить довгочасне зміцнення позиції, чому негайне збільшення оборотів.
Переваги реклами в журналах і професійних виданнях.
· Журнал - це те, що потрібно, якщо мова йде про зосередження реклами на обраній групі споживачів.
· Ніякий інший вид реклами ( за винятком поштової) не може настільки ефективно донести інформацію до певних категорій населення, відібраних по демографічних, професійним або яким-небудь іншим ознакам. Адже буквально для кожного з нас випускається журнал, а то й не один! Є журнали або спеціалізовані видання для жінок, дітей, підлітків, залізничників, лікарів, учителів, автолюбителів, бухгалтерів, програмістів, художників, городників, туристів і т.д.
· Малотиражні журнали, як правило, запитують за рекламну площу більш низькі ціни, чому журнали з більшим тиражем. У той же час, якщо весь їхній тираж розходиться на вашому цільовому ринку (наприклад, серед учителів), те реклама в них буде дуже ефективною.
· Рівень інтелекту читачів спеціалізованих журналів дозволяє поміщати рекламні тексти більшої складності. Це той випадок, коли ви можете собі дозволити більш докладно розповісти про свою позицію й продаваному товарі.
· Журнал дозволяє створити навколо рекламованого товару " романтичну" ауру й впливати на почуття читача за допомогою кольору, цікавих ілюстрацій і тексту.
Недоліки реклами в журналах.
· Кожний номер журналу дуже довго готується. Із часу подачі реклами в журнал до моменту опублікування може пройти навіть кілька місяців.
· Ціни в більших споживчих журналах безумно великі .
· Технологія проведення журналів не дозволяє оперативно вносити зміни.
· Ваше оголошення буде конкурувати з багатьма другми оголошеннями.
Вартість рекламування в журналах.
Може бути безумно большои й сміховинно низкою- це обумовлене тиражем і спрямованістю видання. Результативність прямо від ціни рекламної площі не залежить:.
оголошення, яке видавнича фірма помістить в "Книжковому огляді" обійдеться дешевше, чим таке ж оголошення в "Вогнику" і, імовірно, виявиться продуктивніше.
Шанси на успіх прямо пропорційні величині рекламному площі, що купується.
Як вибрати журнал для рекламування.
Якщо ви ще не знаєте, які журнали читають клієнти вашого цільового ринку, можливо, вам потрібно за допомогою гарного рекламного агентства провести дослідження ринку преси. Якщо зробити це важко, можна просто подзвонити в редакції, щоб зясувати тираж і розцінки на рекламу.
Як купувати рекламну площу в журналах.
Кілька практичних рад.
Рекламна площа в журналах продається по сторінках і вроздріб сторінок (полстраницы, чверть сторінки, шоста частина сторінки і т.д.). Деякі розміри можуть даватися у двох пропорціях, наприклад, "третина сторінки вертикально" буде означати, що продається стовпчик, а "третина сторінки горизонтально" - що продається горизонтальна смуга. Стовпчика в журналах не стандартизовані, тому, якщо ви поміщаєте рекламу в чотирьох різних журналах, можливо, вам доведеться приготувати чотири різні по розмірах оголошення.
Кольорова реклама коштує дорожче чорно-білої. Якщо ви розвязали помістити в журналі кольорове (з поділом квітів) оголошення, вам доведеться надати журналу чотири відбитки з поділом квітів на позитивній плівці й кромалин, а не тільки оригінал-макет, як у випадку чорно-білих оголошень. У багатьох журналах можна на чорно-білих ілюстраціях використовувати плями кольору.
Якщо у вас не вистачає грошей на покупку всієї сторінки журналу (а ми виходимо з того, що в такій ситуації перебуває більшість фірм), купите полстраницы на смугах з інформаційними матеріалами, щоб поруч не було інших більших оголошень. Якщо бюджет ще більш обмежений, то гарний вибір - третина сторінки вертикально. Є ймовірність, що ваше оголошення виявиться єдиним сусідом поруч із якою-небудь статтею й уникне конкуренції.
Бюджет ще менше? Довідайтеся, є чи в обраному вами журналі відділ дрібних оголошень. Поміщаючи невелике оголошення, подбайте, щоб воно відрізнялося від інших (рамка, шрифт і т.д.).
Як робити оголошення для журналів.
Практичні ради.
V Загалом кажучи, потрібно застосовувати ті ж принципи, що й при розробці оголошень у газети. Однак для журналів ще більш важливий гарний дизайнерський проект. Велика ймовірність того, що другие оголошення, з яким вашому прийде конкурувати, будуть виконані на високому рівні.
V При творі тексту не забувайте про виробничий цикл журналу. Оголошення, яке ви пишете у вересні, можливо, побачить світло в грудні.
V Оскільки більша частина журналів звернена до більш чітко обкресленої, чому газетна аудиторія, групі читачів, тут можна поміщати більш пристосовану до їхнього рівня рекламу. Якщо ви продаєте, приміром, дитячі залізниці, то ваше оголошення в газеті буде звучати так: "Відкрий чудесний мир дитячих залізниць!" Однак оголошення в журналі "Юний моделіст" може мати заголовок: " До Мінська 240 кілометрів! Проводжаючих прошу покинути вагони!" Читачі-Колекціонери прекрасно зрозуміють, про що мова йде.
V Використовуйте колірну пляму, щоб оголошення більше впадало в око.
V Найкращі рекламні місця в журналах - 1 -я, 2-я й 4-я сторони обкладинки. Однак вони й коштують набагато дорожче. Гарні місця для оголошень - перші сторінки журналу: дослідження показують, що вони читаються значно частіше, чим оголошення " з товщі" журналу.
V Як завжди, гарні плоди дає повторне приміщення рекламних оголошень. Іноді, щоб добитися успіху в читачів, оголошення потрібно поміщати з місяця на місяць протягом усього сезону або в декількох виданнях, які читають ті самі читачі, одночасно.
V Деякі видавці завчасно оголошують свої редакційні плани. Іноді вони друкують список очікуваних матеріалів разом із прейскурантом. Знайдіть статті, які можуть зацікавити клієнтів вашого цільового ринку й помістите свою рекламу в цих номерах журналу.
2. РЕКЛАМА В МІСЦЯХ ПРОДАЖУ.
Реклама в місцях продажу (РМП) - це рекламні (матеріали, за допомогою яких ви привертаєте увагу клієнтів до своїх продуктів і послугам. Її поміщають там, де споживачі можуть одержати ваші продукти або послуги, наприклад у ресторанах, банках, аптеках, магазинах, на автозаправних станціях. Такі рекламні матеріали або готуються самими торговцями, або їх забезпечують виробники товарів і розміщають на торговельних майданчиках. РМП - це найчастіше короткі гасла, що відображають відмінні риси ваших продуктів або послуг.
"Новина!" "Зроблене в Парижу" "Симфонія в блакитному" "СОНЦЕЗАХИСНІ ОКУЛЯРИ: Смотрина сонце! Матеріали РМП використовуються також для інформації про просування продажу, наприклад про конкурс, гру, лотерею і т.д.
Переваги РМП.
· Добре помітна й результативна. Будучи правильно розміщеної, вона пробивається через інформаційний потік і притягає погляд клієнта в пункті продажу.
· Ідеальний кошт для того, щоб увести на ринок новий продукт або підкреслити спеціальна пропозиція.
· Проведення РМП відносно недорого.
Недоліки РМП.
· Результативність може бути ослаблена, якщо в тому ж місці (наприклад, у вітрині магазину), поміщене занадто багато конкуруючих між собою матеріалів РМП.
· Якщо ви - виробник, то не можете бути впевнені, що торговці використовують ті матеріали РМП, які ви їм надаєте.
Вартість РМП.
Вартість реклами в місцях продажу може коливатися в широких межах - залежно від виду, форми й кількості матеріалів.
Види РМП.
Існують різні типи РМП: паперові маркізи й намету, плакати (кріпляться на полках і між ними), стійки на прилавках, експозиційні стелажі. Усі вони служать для залучення уваги клієнта.
Паперові маркізи й намету.
Це саморобні конструкції з товстого паперу, які використовуються, в основному, у ресторанах, барах і пунктах швидкого харчування. Служать для інформування про нове блюдо в меню, про нову послугу і т.д. - наприклад, про те, що навіть у годинник "пік" клієнти обслуговуються протягом 5 хвилин.
Плакати.
Плакати поміщають між полками в магазинах самообслуговування . Частіше використовують плакати невеликих розмірів (8х13 див), тому інформація на них повинна відрізнятися стислістю, наприклад: "Пропозиція дня", " Отут дешевше", " Імпортний товар" і т.д.
Стійки на прилавках.
Це також саморобні конструкції - таблички на прилавках, які використовуються в банках, на торговельних майданчиках і в барах швидкого обслуговування. На них дається інформація про послугу (товарі), ціні, умовах знижки і т.д.
Експозиційні стелажі.
Експозиційні стелажі часто використовуються в магазинах одягу, продовольчих і аптечних магазинах, для реклами деяких товарів, які пропонуються.
за спеціальною ціною. Залежно від місця установки стелажі можуть мати різні розміри, однак типовий експозиційний стелаж складається з 2-3 полиць для демонстрації товарів. Стелажі можуть бути металеві, пластмасові, деревяні.
Стелажі для демонстрації краваток, поясів і інших товарів своєрідної форми потрібно замовляти спеціально. Звичайний серійний стелаж для впакованих продуктів харчування, шампунів і т.д. коштує набагато дешевше замовленого.
На стелажах можна зміцнювати й різні інформаційні дошки, таблички і т.д. Залежно від фантазії й коштів їх можна зробити з паперу, пластмаси, ламинированной деревини, з підсвічуванням і т.д.
Щоб помістити свій стелаж у потрібному магазині, вам доведеться якимось образом зацікавити його власника, наприклад, представити його фірмі знижки.
Як користуватися РМП.
Ради прості: o подавайте коротку інформацію; o використовуйте яскраві кольори;.
Подавайте коротку інформацію.
Не поміщайте на матеріалах РМП повний звіт про свої товари й послугах. Намагайтеся подавати інформацію так, немов це - заголовок рекламного тексту. Пишіть текст більшими буквами. Використовуйте яскрав, що запамятовуються, емоційно пофарбовані слова. Нехай вони привертають увагу читача. "Новинка" і "безкоштовно" - от два слова, які роблять це найбільше ефективно.
Використовуйте яскраві кольори.
Навіть якщо ви - спокійний по натурі людей, ваші матеріали РМП повинні кричати. У якості тла використовуйте яскравим жовтий колір, яким буде дійсно притягати увага. Можна зробити інверсний напис: на чорному тлі яскраво-жовтими буквами. Червоний теж добре затримує увага. Усюди у світі червоний означає "стоп". Комбінація жовтого із червоним -гримуча суміш!.
Зрозуміло, ви повинні враховувати атмосферу магазину. Матеріали РМП в елегантному салоні й музичному магазині для підлітків будуть виглядати по-різному.
Щоб щонайкраще передати клієнтам термінові повідомлення, попрацюйте із творчим колективом. Зверніть увагу, що ваші матеріали РМП не зобовязано бути "гарними" Вони навіть не повинні нагадувати інших рекламних матеріалів вашої фірми (упакувань і т.д.). РМП - це виключення, яке підтверджує правило: насамперед потрібно залучити погляд клієнта, а потім розповісти йому про позицію вашої фірми.
Де купити матеріали РМП.
Вам доведеться встановити контакт із друкарнею, а в деяких випадках з постачальником, що спеціалізуються на доставці матеріалів РМП.
Такі постачальники рекламуються в газетах, у рубриці "Рекламні послуги". Іноді цю роботу беруть на себе рекламні агентства.
3. ЗОВНІШНЯ РЕКЛАМА.
Хто може використовувати зовнішню рекламу?.
Ідеальні кандидати для використання зовнішньої реклами ( крупноформатных плакатів) - торговельні фірми, фірми, що надають різні послуги, а також організатори масових заходів, концертів і т.д., клієнти яких зосереджуються на відносно невеликому просторі.
Гідності зовнішньої реклами.
· Дуже помітна й завдяки своїм розмірам впливає на споживачів.
· Люди часто проїжджають повз ті або інших крупноформатных плакатів, завдяки чому вплив зовнішньої реклами ще більш підсилюється.
· Будучи один раз установленої, впливає на споживачів постійно, 24 години на добу, протягом довгого часу.
· Допомагає швидкому поширенню відомостей про фірму серед споживачів. Потенційні клієнти зауважують і швидко реагують на інформацію, поміщену на зовнішній рекламі.
· Зовнішня реклама часто доходить до більш багатих верств суспільства (наприклад, до людей, що їздять на машинах).
· Просто й дуже ефективно передає вашу інформацію, дає вистава про позицію фірми.
Недоліки зовнішньої реклами.
· Висока вартість. Вкладені кошти вертаються не раніше чому через кілька місяців, а то й років.
· Псується під впливом атмосферних явищ ( від дощу, вітру і т.д.), іноді її псують люди.
Вартість зовнішньої реклами.
Вартість зовнішньої реклами залежить від величини ринку, вартості проведення й установки, а в деяких випадках і від місцезнаходження.
Види зовнішньої реклами.
Розрізняють два основні типи зовнішньої реклами;.
крупноформатные щити із плакатами й мальовані стенди, які можуть бути різних розмірів. Крім того, використовуються й такі кошти зовнішньої реклами, як електронне табло й навіть скульптура.
Щити із плакатами.
Це найпоширеніший тип зовнішньої реклами. Щитом називається спорудження з панелей стандартного розміру й форми. Щити звичайно вривають у ґрунт, але можуть також прикріплювати до стін і покрівлі будинків. плакати, що містяться на них, попередньо друкуються літографічним способом або за допомогою сітчастих трафаретів на більших аркушах паперу. Після цього вони вручну накладаються на щит.
Найпоширеніший розмір плаката - 240 х 500 див, плакат складається з аркушів формату А2 (46 х 63,4 див), складених по 4ряду в 12 аркушів кожний. Крім того, плакати можуть мати розмір 300 х 500 див.
Звичайно має сенс розставити кілька однакових щитів із плакатами. При цьому потрібно замовити більшу кількість плакатів, чим потрібно, щоб можна було замінити зіпсований погодою або внаслідок актів вандалізму плакат.
Плакати часто друкують за допомогою сітчастого трафарету, який дозволяє рівномірно офарблювати більші поверхні. Чим простіше проект, тем дешевше обійдеться його виготовлення методом сітчастого трафарету.
Мальовані стенди.
Мальовані стенди призначені для тривалого використання й звичайно розміщаються в місцях найбільш інтенсивного автомобільного руху з гарним оглядом. Виготовляються вручну й у єдиному екземплярі, а потім транспортуються на майданчик для установки, де збираються й навішуються на стендовий каркас. Розміри стенда залежать від земельної ділянки, бюджету рекламодавця й характеру реклами.
Стенди звичайно мають підсвічування. Кілька раз у рік їх перефарбовують, щоб зберегти привабливість. Деякі стенди обємні (наприклад, фрагментом стенда може бути надувна модель), мають контури, що виходять за межі каркаса, рельєфні букви, " рядок, що біжить, ", можливе використання годин, термометрів, нетрадиційних методів роботи зі світлом і кольором. Нічого дивного тому, що вони значно дорожче щитів із плакатами.
Деякі рекламодавці кожні 30,60 або 90 днів розбирають стенди й переносять їх на нове місце, щоб донести свою рекламу до можливо більшого числа людей.
Мальовані стенди дорого коштують, але завдяки своїм розмірам і оригінальності вони сильно впливають на споживачів. Крім того, може трапитися, що власник місця піднесе вам несподіваний подарунок:.
якщо по закінченню контракту не відразу найдеться бажаючий розмістити на цім місці свій стенд, то власник місця може залишити стенд на якийсь час зовсім безкоштовно.
Мальований стенд поблизу вашого магазину може стати вашою гігантською вивіскою. У цьому випадку вигідно орендувати стенд надовго; можливо, одного такого стенда буде досить для реклами вашої фірми.
Ради по оформленню реклами.
· Використовуйте прості тексти й графічні елементи. Помніть, що люди дивляться на вашу рекламу зі значної відстані й можуть проїжджати повз із великою швидкістю.
· Користуйтеся дуже великими шрифтами. Букви висотою 60 див можна читати з відстані 250 метрів, висотою 15 см-з відстані 60 метрів, а трехсантиметровые букви - тільки з відстані менше 12 метрів. чи Навряд ваші споживачі будуть перебувати так близько від плакатів.
· Використовуйте прості шрифти й прості ілюстрації.
· Велике значення має вибір кольору. Теплі тони (червоний, жовтогарячий) оптично наближають зображення, у той час як холодний (зелений, блакитний) - видаляють; темні відтінки кольору - оптично наближають зображення, а світлі - видаляють. Контраст темн й світл фарб (чорн й біл, чорн й жовт) добре видн й легко чита_, у т час як інш настільки же контрастн колір (блакитн й зелен, червон й зелен) з певн відстан, що практично.
· Щоб побачити, як буде виглядати ваш плакат з відстані, проэкспериментируйте. Приколіть до стіни макет плаката й подивитеся на нього через вирізане в аркуші паперу прямокутний отвір, переміщаючись уперед-назад, поки макет повністю не збіжиться з вирізаним вами прямокутником. Прямокутник розміром 5 х2,03 див дає вам вистава, як буде виглядати ваш плакат з відстані 90 м, а прямокутник величиною 7,97х3,6 див - з відстані 60 м. ( Для мальованих стендів потрібні прямокутники кілька інших розмірів - запитаєте про це працівників фірми, що готовить для