Вплив реклами на споживчий вибір

Вплив реклами на споживчий вибір

Оскільки в якості основної сфери конкуренції виступає диференціація продукції, те, по логіці, виробники повинні завжди шукати шляхи, щоб зробити свої вироби відмінними, або принаймні створити видимість їх відмінності для того, щоб залучити більше число покупців.
Для прикладу можна глянути на довгий ряд автомобілів самих різних моделей, габаритів, квітів і характеристик, здатних задовольнити самого розбірливого
покупця. У продовольчих магазинах також можна знайти 15-20 різновидів різних пластівців на будь-який смак (див. мал. 1-25).
Воля реклами створює для виробників стимул до розробки нової продукції й удосконалюванню старої. Коли одна з різновидів досягає домінуючого положення на ринку, менш відомі марки можуть на час зникнути. Однак неминуче, що в той момент, коли на ринку зявляється виріб поліпшеного якості при вмілій рекламній підтримці, положення різке міняється вид, що й домінував, товару швидко поступається місцем новому, більш якісному виробу. Сказане Уолтером Тэмплином багато років тому вірно й сьогодні: "Споживач — хазяїн, а виробник і рекламодавець — раби його".