Метод віртуальних понять.

Метод віртуальних понять.

Цей метод повністю опирається на теорії віртуальних понять. І більш докладно про маніпулювання цими поняттями я розповів у відповідному розділі. Однак коротко зупинимося на цьому методі тут.
Імідж будь-якої фірми базується на декількох віртуальних поняттях. Часто це поняття: престижність, універсальність, модність, любов до покупця, популярність серед покупців, цінність і т.п.
Нескладно догадатися, що всі ці поняття укладені лише в нашому розумі, але, як правило, мають певні матеріальні підтвердження, що сприяють більш якісному усвідомленню нашим розумом цих понять. Так престижність може підтверджуватися ціною товару, використанням дорогих матеріалів, уживанням цього предмета відомими людьми. У теж час усе це міф, тому що часто реальна собівартість престижного товару значно нижче. Однак у цей товар продавці прагнуть закласти додаткову цінність, щоб покупець міг, користуючись цією річчю, демонструвати своя перевага над іншими людьми. До речі, ціна предмета насправді має не велике значення. Часто для досягнення високої ціни предмет доповнюється непотрібними або майже непотрібними елементами. Помітимо, що часто екскаватор коштує дорожче, чим спортивний автомобіль, але престижність їзди на ньому сумнівна, поки хто‑ те не зробить VIP‑ екскаватор. Але ж як зручно їздити на такому транспорті: безпечно настільки, що, урізавшись у будинок можна зламати йому стіну, залишившись у цілості й схоронності, а про інших автомобілях і говорити нема чого. Іншим більш приземленим варіантом престижного автомобіля є автомобіль‑ амфібія, але й вони часто при високій ціні не мають достатню цінність в очах споживача.

Популярні статті

Нові статті